«Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки»: проєкт охопив пів тисячі внутрішньо переміщених осіб

Фото з проєкту "Мандруй Львівщиною"
Проєкт започаткували управління туризму та курортів Львівської ОВА спільно з Мальтійською службою допомоги.
Упродовж двох місяців тривали мандрівки туристичними локаціями Львівської області. За цей час організували 23 виїзди до Львова, Тустані, Крехова та Звенигорода.
«На сьогодні завдання Львівщини не лише забезпечувати гуманітарною допомогою, продовольчими товарами чи іншим необхідним тих, хто на передовій, а бути домівкою для тих людей, які її втратили. Часто банальні речі: щира посмішка, приділена увага чи безтурботно проведений день роблять для людини настрій на тижні, а той місяці, відволікаючи її від буденних проблем, стресу та негативних емоцій. Думаю з цим завданням ми впорались на відмінно, про що і свідчать відгуки тих людей, які брали участь в мандрівках», – зазначає заступник голови ЛОДА Олександр Кулепін.
Завдяки проєкту, вимушені переселенці поглибили свої знання про наш регіон, щоб повертаючись у свої рідні міста могли розповісти про Львівщину, як про патріотичний, туристичний край, зі своєю цікавою історією.
«Цим проєктом ми хотіли показати багатовікову історію нашого краю і, зокрема, пояснити, під якими чинниками формувалася наша ідентичність та на яких підвалинах сформований наш світогляд. Ми хотіли ближче познайомити переселенців з Львівщиною, щоб через красу та історію нашого краю вони краще зрозуміли середовище, в якому живуть. І раді, що нам це вдалося, адже отримали багато позитивних відгуків. Учасникам проєкту сподобалася львівська архітектура, особливо місцеві храми. Вони були в захваті від гір та природи біля Тустані. Особливо вони відзначали місцевий колорит, нові слова бойківської говірок та місцеві жарти» - розповідає Олексій Побурко, програмний директор Мальтійської служби допомоги.
Проєкт не лише мав на меті організувати дозвілля для ВПО, а й підтримати туристичну галузь Львівщини - гідів, перевізників, заклади харчування, туристичні об'єкти, які значно постраждали з початком війни в Україні.
«Такі мандрівки необхідні для переселенців. Не всі мали змогу оселитись у великих містах. А коли ти перебуваєш місяцями у маленькому селі, серед незнайомих людей, то хочеться простих речей, яким в буденному житті не надавав значення. Тому ці виїзди, як ковток свіжого повітря, які повертають на мить спогадами у мирний час», - ділиться враженнями Анатолій із Харкова.
Довідково:
Мальтійська служба допомоги – це міжнародна благодійна організація, яка працює у 120 країнах. В Україні вона діє вже 32 роки. Основні напрями роботи – щоденна благодійна кухня, допомога дітям в інтернатах та сиротинцям, бідним і самотнім людям похилого віку, людям з інвалідністю, а також навчання з першої домедичної допомоги.
З першого дня повномасштабної війни в Україні МСД надає гуманітарну допомогу, опікується прихистками для переселенців, забезпечує гаряче харчування для біженців – на вокзалах і на пунктах перетину кордону, впроваджує зимову програму по відновленню зруйнованих будинків, організовує екскурсії Львівщиною для переселенців та табори для дітей-переселенців.
Крім цього, зараз активно працюють 38 пунктів надання психологічної допомоги від МСД. Нещодавно МСД відкрила майстерню з протезування у рамках проєкту Національного реабілітаційного центру «Незламні» (UNBROKEN) на базі Лікарні Святого Пантелеймона.