Конкурсне журі визначило 17 лауреатів Обласної премії у галузі культури 2022
Церемонія нагородження переможців премії відбудеться 21 листопада.
Сьогодні, 2 листопада, члени журі з присудження Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури визначили 17 лауреатів премії.
Про це після засідання повідомив голова журі, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
«Після відкритого обговорення робіт номінантів шляхом таємного голосування члени журі обрали 17 лауреатів Обласної премії. Самотужки або у співавторстві вони підготували 17 проєктів (робіт) у 16 номінаціях, серед яких – фотопроєкт, виставковий проєкт, збірка поезій, монографія, дослідницькі роботи з історії, твори декоративно-ужиткового мистецтва та ін.
Львівська обласна премія в галузі культури є однією з найпрестижніших в Україні. Дуже важливо, що конкурс на здобуття премії відбувається попри воєннийстан, адже розвиток галузі культури в час війни з російським окупантом та російською культурною пропагандою є особливо важливим. Цього року ми проводимо конкурс ще й зі збільшеним призовим фондом, адже минулоріч усі переможці загалом отримали 400 тисяч гривень, цього ж року – 700 тисяч. Зазначена сума розподіляється порівну між усіма лауреатами.
Дякуємо журі за злагоджену роботу, за висловлені думки і пропозиції, за професійність і справедливість при обранні переможців», – зазначив Іван Собко.
Окрім того, за рішенням журі, церемонія нагородження лауреатів премії відбудеться 21 листопада.
Лауреати обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури 2022:
Номінація «Мистецтвознавство і культурологія імені Святослава Гординського» – Ірина Гаюк (за монографії «Культура вірменської діаспори України: історичний дискурс (2019) та «Історична панорама релігійних осередків вірменської церкви на українських землях: до 30-ї річниці відновлення канонічної діяльності Української єпархії Вірменської Апостольської церкви» (2021).
Номінація «Музейна справа імені Іларіона і Віри Свєнціцьких» – Оксана Куценяк, Наталія Скакун (за виставковий проєкт «Historia magistra vitae est. Наша Державність» (2021).
Номінація «Збереження культурної спадщини імені Бориса Возницького» – Марія Боньковська (за комплексне збереження і реставрацію музейних експонатів протягом 2019-2022 років)
Номінація «Поезія – імені Маркіяна Шашкевича» – Любов Проць (за книгу поезій «Тінь Прокруста» (січень, 2022).
Номінація «Проза імені Богдана Лепкого» – Юрій Грешко (за пригодницький роман «Протей» (2020) та книгу «На псевдо «Стіна». Історично-біографічна повість та оповідання» (2021).
Номінація «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади імені Михайла Возняка» – Микола Легкий (за монографію «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці», 2021).
Номінація «Драматургія, театральне мистецтво» імені Бориса Романицького» – Людмила Корсун (за виконання партії Лю в опері «Турандот» Дж.Пуччіні (2020).
Номінація «Журналістика та публіцистика імені В’ячеслава Чорновола» – Степан Лепех (за книгу «І у кожного зброя була за плечима…». Оповідки про звитяги українських повстанців (2020).
Номінація «Музичне мистецтво імені Станіслава Людкевича» – Микола Ластовецький (за музичні твори 2019-2021рр «П’ятдесят поліфонічних п’єс-канонів» (2019), «Тридцять дві жниварські пісні»(2019), «Козак Мамай» (2020), «Повернення Дрогобича» (2021), «Псалми Давида» (2021).
Номінація «Образотворче мистецтво імені Івана Труша» – Роман Василик (за твори 2019-2021 років у галузі сакрального мистецтва).
Номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво імені Зеновія Флінти» – Олег Боньковський (за творчі роботи 2019-2021 років у галузі художнього металлу).
Номінація «Народна творчість імені Філарета Колесси» – Олексій Боровницький (за дослідження та популяризацію автентичних бойківських коломийок (2019-2021роки).
Номінація «Дизайн імені Олени Кульчицької» – Назар Біда (за дизайн-програму «Традиції і новації в дизайні камінів в контексті формування національно орієнтованого продукту 2020-2022 роки»), Наталія Кудляк ( за книжковий дизайн 2019-2022 років).
Номінація «Архітектура імені Івана Левинського» – Петро Крупа (за розробку «Детального плану території , обмеженої вул.Зеленою, вул. Півколо, вул. Жасминовою у м. Львові» (2020).
Номінація «Фотомистецтво імені Василя Пилип'юка» – Тарас Бичко (за створення виставкових проєктів у 2021-2022 роках та популяризацію українського фотомистецтва у світі.
Номінація «Скульптура імені Іван Севери» – Юліан-Зенон Савко (за серію робіт, виконаних в галузі монументальної і станкової скульптури протягом 2019-2022 років).
Довідково:
Конкурс на здобуття премії проводять з 2002 року. На розгляд журі подають нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді упродовж останніх трьох років, але не пізніше як за пів року до їхнього висунення. Твори та роботи авторів подають установи/організації культури і мистецтва – не більше одного подання в окремій номінації. Премія присуджується авторові один раз за життя.
Переможців визначає журі, яке складається з 27 членів – голів творчих спілок, митців, керівників установ та організацій культури Львівщини.