На Львівщині провели протезування двом жінкам, які під час повномасштабної війни втратили ноги
Це вдалося зробити за кошти, які зібрали на мистецьких виставках та аукціоні в межах проєкту «Руки для мами».
Завдяки медичним фахівцям зі Львівщини 42-річна Ольга та 62-річна Ірина, які втратили кінцівки через бойові дії російської армії, знову можуть ходити. Жінкам безкоштовно провели протезування на базі протезно-ортопедичного підприємства «АРОЛ ПЛЮС».
Ольга постраждала під час ракетного обстрілу. Вона, її семирічна донька та батьки деякий час перебували в окупованому Лисичанську. Згодом поранену жінку евакуювали в Краматорськ, там її вперше прооперували. Другій пацієнтці, Ірині, довелося ампутувати ліве стегно – в її будинку вибухнула коробка з гуманітарною допомогою.
Жінки висловили вдячність за те, що тепер можуть рухатись, ходити та продовжувати повноцінно жити.
«Проведення благодійного аукціону – дуже важлива соціальна ініціатива. По-перше, це розвиток українського мистецтва, по-друге, це допомога людям, які пережили жахи російсько-української війни. Протезування двох жінок коштувало приблизно 190 тисяч гривень, вартість одного протезу – 70-120 тисяч. Жінки пройшли етап підготовки, консультації експертів, це довгий але дуже важливий процес», – підкреслив представник фонду, завдяки якому реалізували цей проєкт, Андрій Матолич.
Як зазначає директор департаменту охорони здоров‘я Львівської ОВА Орест Чемерис, понад 100 тисяч ВПО Львівщини звернулись по медичну допомогу в обласні клініки, 30 тисяч пройшли тут стаціонарне лікування – 12% з них потребують протезування.
«Держава гарантує протезування всім громадянам України, окрім цього, людям допомагають і меценати. Вони спільно з митцями реалізували благодійну ініціативу, розуміючи необхідність такої діяльності і те, що є дуже багато потребуючих. На Львівщину евакуйовують велику кількість поранених, які потребують допомоги. Проєкт «Руки для мами» створили для того, щоб пришвидшити медичні процеси, зокрема і протезування. Завдяки цьому проєкту люди, які втратили кінцівки, зможуть швидко повернутись до активного способу життя», – наголосив Орест Чемерис.
Довідка: проєкт «Руки для мами» ініціювали за підтримки Львівської ОВА. В межах заходів митці віддавали свої роботи на три благодійні аукціони: у Берліні, у Відні та у Львові. Координує проєкт Христина Береговська. Ініціатива – приклад, коли мистецтво може допомагати та навіть лікувати людей. Проєкт став допоміжним як для митців, так і для постраждалих від бойових дій українців. За словами начальника ЛОВА Максима Козицького, обласна адміністрація і надалі підтримуватиме ініціативи з протезування жителів України, які постраждали через війну.