На конференції у Підкамені розглянули питання історико-культурної спадщини області, як туристичного магніту
Історико-культурна спадщина є потужним інструментом у висвітленні правдивої історії України. І сьогодні у цьому є нагальна необхідність.
У межах презентації відреставрованої вежі монастирського комплексу у Підкамені відбулась конференція - «Історико-культурна спадщина прикордоння як туристичний магніт».
Інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОВА.
Один зі спікерів панельної дискусії директор державного історико-культурного заповідника «Тустань» Андрій Котлярчук поділився інструментами промоції на основі спадщини «Тустані».
«Дуже ефективним промоційним методом є напрямок віртуальної музеєфікації пам’ятки. Ми були, мабуть, першими, хто настільки комплексно підійшов до віртуальної реконструкції середньовічної пам‘ятки. Було розроблено тривимірну модель, а також мобільні додатки доповненої реальності. Пізніше, за допомогою сучасних технологій, створили програму у віртуальній реальності, за допомогою якої можна «політати» над фортецею на дельтаплані. Все це вплинуло на популярність та відвідуваність «Тустані». Славу пам’ятці приніс і фестиваль середньовічної культури і, звичайно, брендбук, айдентика», - зазначив Андрій Котлярчук.
З його слів, «Тустань» - це музейно-туристичний кластер, який розвивається в синергії державної і комунальної установи, громадських організацій і бізнесу, місцевої влади і громади - всіх, хто може якось впливати на збереження культурної спадщини за моделлю «туризм у спадщині».
Про роль громади у ревіталізації спадщини розповіла спікерка панельної дискусії аналітикиня Інституту стратегії культури, викладачка кафедри культурології УКУ Мар’яна Куземська. Вона зазначила, що через війну нові стратегії у громадах мають плануватися на значно коротші терміни.
Асистент і завідувач туристичної лабораторії у ЛНУ ім. І. Франка Тарас Завадовський ознайомив учасників конференції із львівською дорогою Святого Якова, як прикладом культурної, релігійної та наукової транскордонної співпраці.
Провідний інспектор управління туризму та курортів Львівської ОВА Віталій Мужик представив присутнім презентацію «Промоція об’єктів історико-культурної спадщини через організацію проєкту «Експедиція громад» та соціальних проєктів для ВПО».
«Оскільки сфера туризму значно постраждала через ковід та війну, зникла можливість презентувати Львівщину на міжнародних конференціях та виставках, а потоки іноземних туристів зменшились, ставку зробили на внутрішнього туриста, точніше на вимушено внутрішнього. У зв’язку з цим одним із напрямків розвитку та популяризації пам’яток архітектури є соціальні проекти для ВПО. Разом із Мальтійською службою допомоги був успішно впроваджений проєкт, який триває і досі – «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки», який спрямований на соціалізацію та емоційне розвантаження вимушених переселенців. Збираючи відгуки від екскурсантів, отримуємо безліч побажань про збільшення кількості храмів під час екскурсій, а то й окрему програму з оглядом святинь», - поділився представник управління туризму та курортів ЛОВА.
Додамо, що управління також популяризує історико-культурну спадщину в цифровому просторі. Активно проводять роботу із наповнення цифрових туристичних платформ об’єктами культурної спадщини. А також спільно з департаментом архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації здійснюють зйомки відреставрованих архітектурних об’єктів Львівщини для створення 3D турів.