«Ми перед собою поставили завдання облаштувати якнайбільше пунктів обігріву», – Максим Козицький
Після масових російських ракетних атак в Україні триває робота з відновлення електропостачання.
Після ракетних ударів, які були 10-12 жовтня, електроживлення на Львівщині подають за тимчасовою схемою.
«Нам вдалося завести електрику до 80% абонентів. Станом на сьогодні ми і далі маємо величезні проблеми з електропостачанням, обмежуємо промислових споживачів в потужностях, в результаті чого промисловість не може зараз працювати на повну силу.
Досі маємо перебої з постачанням окремим населеним пунктам. Маємо частково проблему з постачанням води в найвищі поверхи будинків, тому що потужності не вистачає, і особливо проблема в нас в години пік. Полагодити все не вдалося, потрібно 6-8 місяців, щоб відновити підстанції «Укренерго». Але за тимчасовою схемою на Львівщині постачання налагодили», – розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький в ефірі «Львів Медіа».
Він наголосив, що при настанні похолодань і збільшенні споживання електроенергії, на Львівщині можуть вимушено запровадити віялові відключення електроенергії. Зараз відключень вдається уникати, проте як довго це триватиме, залежить від можливостей мережі і від енергоощадності жителів області.
«Якщо ми разом зрозуміємо, що для того, щоб залишитися зі світлом, нам треба економити і менше його використовувати, то, звичайно, ми увійдемо в зиму нормально. Але ми готуємось до того, що, можливо, нам доведеться вдатися до віялових відключень і ще додатково зменшувати споживання електроенергії для промисловості. В області уже є підприємства, які погодилися працювати вночі. Ми робимо графіки, за якими подаємо електроенергію промисловості», – зазначив Максим Козицький.
Він також наголосив, що ворог хоче посіяти паніку серед населення України, тому з настанням холодів можливі повторні ракетні атаки, до яких на Львівщині вже готуються.
«Ми перед собою поставили завдання облаштувати якнайбільше стаціонарних і мобільних пунктів обігріву. На даний момент більше ніж 140 стаціонарних пунктів обігріву ми визначили, вони є у різних точках області. У разі виведення з ладу мережі (електричної, опалювальної, водопостачання) у цих пунктах люди зможуть отримати гарячу їжу, переночувати, скористатися послугами зв’язку – це основні потреби, які ми там хочемо забезпечити.
Окрім того, обговорюємо з організацією «USAID» надання нам близько 40 мобільних пунктів обігріву (це великі тентовані палатки) разом з джерелами теплопостачання і з можливою поставкою туди станцій зв’язку. Також ми готові до розгортання пунктів обігріву від Державної служби надзвичайних ситуацій, як це було вже в кінці лютого – на початку березня цього року, коли вдалося розгорнути близько 80 пунктів», – пояснив начальник Львівської ОВА.
За його словами, навіть в умовах воєнного стану на Львівщині дбають про перспективу, тож найближчим часом в області планують відкрити кілька садочків і доремонтувати кілька стадіонів. Створювати найкращі умови для проживання в області потрібно вже зараз, а не після війни, – переконаний Максим Козицький.
«Я вважаю, що для того, щоб люди лишились в Україні, треба, перш за все, боротися і перемагати – це абсолютна річ. А з іншої сторони – ми маємо надавати послуги якісно. Ми маємо зробити медицину якісною, ми маємо дати людям можливість здобути якісну освіту і можливість їздити по хороших дорогах і дихати свіжим повітрям. Якщо ми цього не забезпечимо, то люди не будуть залишатися тут. Ці речі не можна відкладати на «після війни».
Те ж стосується робочих місць і гідної зарплати. Я хочу, щоб підприємства, які сюди «заходять», казали: «Ми «заходимо» сюди, бо тут створили таке екосередовище, де люди хочуть жити, виховувати своїх дітей і отримувати гідну зарплату. При цьому вони – кваліфіковані працівники». Отак ми хочемо, щоб бачили Львівщину», – наголосив начальник Львівської ОВА.
Читайте також:
Як зменшити електроспоживання: рекомендації для жителів області та підприємств