Студентів соціальних напрямів на Львівщині запрошують взяти участь у проєкті «Соціальний Ейнштейн»
Реалізовують проєкт благодійна організація «Дія.Ми», Служба у справах дітей Львівської ОВА та НУ «Львівська Політехніка».
Як зазначив профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, на Львівщині працює потужна команда працівників бюджетної сфери, які надають необхідну допомогу різним категоріям громадян, зокрема маленьким дітям віком від 0 до 3 років, дітям, що перебувають у будинках дитини, потребують спеціального догляду, людям, яким потрібна психіатрична допомога, внутрішньо переміщеним особам, які втратили своїх рідних та свої домівки. Проте надзвичайно важливою є і активність молоді, неурядових організацій, які на громадських засадах створюють важливі проєкти, додатково допомагаючи соціально вразливим категоріям населення.
«Соціальна сфера – це дуже чуттєва сфера, у якій неможливо бути іншим, ніж ти є. У цій сфері максимально важливо бути людяним, добрим, щирим, відвертим. Служба у справах дітей обласної адміністрації, Львівська політехніка, благодійна організація «Дія.Ми» стартуємо з конкурсом «Соціальний Ейнштейн», щоб навчити молодь бути такими Ейнштейнами у своїй роботі, бути такими зразковими працівниками соціальної сфери, яких можна залучити у потрібний момент до допомоги у наданні соціальної послуги. Ми запрошуємо небайдужих, активних, цікавих, креативних людей брати участь цьому конкурсі!», – додав Іван Собко.
Учасниками конкурсу «Соціальний Ейнштейн» можуть стати студенти 3-5 курсів вищих навчальних закладів Львівщини, які навчаються на кафедрах соціальної роботи. Учасники об’єднуються у команди, кожна з яких готує власний соціальний проєкт на одну з трьох тем: «Соціальні послуги в громаді», «Просвітницько-інформаційна кампанія з популяризації професії фахівця соціальної сфери» та «Безбар’єрна громада».
Вимоги до проєктів:
- Має вирішувати конкретну проблему;
- Бути інноваційним та актуальним у сьогоднішній ситуації;
- Бути зрозумілим та реалістичним у виконанні.
Чому варто взяти участь у конкурсі:
- Три команди-переможці отримають грошову винагороду (1 місце – 20 тис грн, 2 місце – 10 тис грн, 3 місце – 5 тис грн);
- Один з прокєтів отримає фінансову підтримку особисто від профільного заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка;
- Найкращий проєкт може бути реалізований за підтримки організаторів конкурсу;
- Бізнес-партнери конкурсу підготують іменну разову стипендію для однієї з команд.
«Соціальний працівник сьогодні – це той, хто бореться за сім’ю і за найкращі інтереси дитини. Серед пріоритетів соціальних напрямків зараз – соціальна робота, соціальне забезпечення, психологія. Конкурс важливий тому, що він мотивує студентів, тому що фахівець соціальної сфери сьогодні – не така престижна професія, якою б вона мала бути. Ця професія несе змістове навантаження і вона дуже потрібна, бо саме ці люди працюють з дітьми, з сім’ями, з воїнами, які повертаються. І ми розуміємо, що це те, що нам зараз дуже потрібно», – пояснює Софія Крушельницька, голова правління БО «Дія. Ми».
Конкурс складається з трьох етапів:
- Реєстрація (вже стартувала). Зареєструватися можна до 6 листопада за посиланням або за QR-кодом на афіші конкурсу.
- До 13 листопада – заповнення конкурсної заявки та бюджету: кожна команда повинна придумати власний проєкт і скласти для нього бюджет. Кількість заявок необмежена.
- З 13 по 21 листопада – команди готують презентацій проєкту.
22 листопада у просторі «Радіо Гараж» на Князя Романа, 6, у Львові, відбудеться презентація проєктів конкурсу.
Додамо, що на Львівщині перебувають на обліку 2200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрім того, у спецзакладах області перебувають понад 500 таких діток віком від 0 до 17 років з інших областей України, яких евакуювали на Львівщину у зв’язку з військовою агресією росії. Як повідомив начальник Служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис, понад 200 евакуйованих дітей вже подали документи на вступ до місцевих закладів професійної, професійно-технічної освіти та до вищих навчальних закладів.
Він також зазначив, що на Львівщині кілька навчальних закладів готують фахівців соціальної роботи – Національний Університет «Львівська Політехніка», ЛНУ ім. Івана Франка, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності та Український католицький університет.
«Ми сподіваємося, що студенти підключаться і допоможуть нам у цій нелегкій роботі з внутрішньо переміщеними особами, евакуйованими дітьми, дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах і мешкають зараз на території області», – наголосив Володимир Лис.
Додаткові можливості для працівників соціальної сфери на Львівщині:
Благодійна організація «Дія. Ми» готує навчання для психологів, які працюватимуть з травмами війни, та проєкти, що стосуватимуться безбар’єрності. Також з БО співпрацюють організації з підвищення компетенції фахівців соціальної сфери в проєктному менеджменті.
Окрім того, два тижні тому на Львівщині завершилися два етапи всеукраїнських навчань національних тренерів, які навчатимуть людей, що хочуть прийняти дитину в сім’ю. У навчаннях, які наша область приймала вперше, взяли участь 50 представників зі всіх областей України.
Також у партнерстві з МБО «Кожній дитині», БО «СОС Дитячі містечка» та БО «Українська освітня платформа» постійно проводяться тренінги для працівників служб у справах дітей і працівників центрів соціальних служб у територіальних громадах з метою підвищення рівня їхнього освітнього потенціалу.