На Львівщині анонсували запуск нової послуги через «Дію» – реєстрацію права власності на нерухоме майно
Від початку повномасштабної війни Міністерство юстиції запустило чимало онлайн-послуг, які уже допомагають українцям отримати ті чи інші документи саме через «Дію».
Детальніше про послуги та їх переваги, зокрема для жителів Львівщини, йшлося в межах спільного брифінгу заступника Міністра юстиції з питань цифрового розвитку Сергія Орлова та заступника начальника Львівської ОВА Олександра Кулепіна.
Отож, через «Дію» можна отримати дублікати свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану і витягів з цього реєстру онлайн.
«Раніше потрібно було звертатися до відділів ДРАЦС для того, щоб отримати цей документ, витрачати час на черги. Ми зробили реінженіринг послуги і відтепер жителі Львівщини та загалом України можуть замовити такий документ онлайн. Отримати його можна «Укрпоштою» або в найближчому відділі ДРАЦС. Закликаємо українців використовувати цю онлайн послугу й переконатись у її ефективності особисто», – розповів Сергій Орлов.
Ще одна послуга, що стала доступною онлайн – автоматична реєстрація бізнесу. Після запуску торік та станом на зараз в Україні відбулося вже понад 200 тисяч таких реєстрацій.
«Кожен сьомий ФОП, який реєструється в Україні, робить це автоматично. Ця послуга також доступна на Львівщині. Вона дає чимало переваг, адже ми переходимо в режим peopleless (без чиновника), який унеможливлює випадки корупції. Усі перевірки відбуваються автоматизовано на рівні реєстрів та «Дії». Сама реєстрація займає кілька хвилин, раніше це були кілька днів. Також після 24 лютого ми запровадили послугу з автоматичної реєстрації ТзОВ, тим самим ми змогли підвищити рівень успішної реєстрації з 45% в середньому по Україні до 85%. Послуга стала майже вдвічі кращою, з огляду на те, що тепер люди можуть з першого разу зареєструвати новий бізнес через «Дію»», – додав заступник міністра.
Через війну чимало українців втратили свої документи або ж вони були пошкоджені. Це стосується також документів про право власності на нерухоме майно. Тож основну увагу спікери зосередили на Державній реєстрації прав власності на нерухоме майно в «Дії». Саме ця послуга уже доступна в тестовому режимі на Львівщині.
До 2013 року усі документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно, існували лише в паперовому форматі: або в людей на руках, або в Бюро технічної інвентаризації (БТІ), які виконували роль реєстраторів на той період. Цим користуються шахраї, які підробляють документи і захоплюють чуже майно. Також, окремі архіви БТІ були знищені за час війни, що ускладнює підтвердження прав власності.
Послуга Державної реєстрації прав на нерухоме майно через «Дію» дозволить подати заявку та відскановану копію документів до реєстратора онлайн. Реєстратор самостійно робить запит до БТІ, отримує відповідь й приймає рішення щодо проведення державної реєстрації.
«Жителям Львівщини це дає змогу захистити право власності на своє майно від шахраїв. Тепер ви через «Дію» скануєте документ, подаєте заявку, потрапляєте в реєстр і ваше право власності стає захищеним. Перші заявки почали надходити від жителів області буквально два дні тому. Зараз процедура працює в тестовому режимі, тому не виключено, що за ознаки технічних несправностей будуть вноситись певні зміни. У час війни запровадження автоматизованих послуг дозволяє не лише зекономити свій час, але й допомагає людям, які опинилися поза межами своєї домівки та навіть поза країною захистити свої права», – наголосив Олександр Кулепін.
До слова, станом на зараз п’ять із шести БТІ (окрім Самбірського) працюють за такою схемою і вже опрацювали перші запити, що надійшли через «Дію».