У Львівській ОВА вчергове підняли питання прозорості відшкодування ПДВ: частині підприємців боргують по декілька місяців

Відшкодування ПДВ Нарада (5)
У зустрічі взяли участь представники Головного управління ДПС у Львівській області та підприємці, яким не відшкодовують податок на додану вартість з незрозумілих причин.
Сьогодні, 6 жовтня, у Львівській ОВА провели чергову нараду щодо ситуації з відшкодуванням ПДВ та блокуванням податкових накладних суб’єктам господарювання Львівської області. Цього разу у зустрічі взяли участь представники Головного управління ДПС у Львівській області та підприємці-представники бізнесу, яким не відшкодовують податок на додану вартість в силу незрозумілих для них причин.
«Процедура відшкодування ПДВ на всіх його етапах доволі непрозора. Бізнес не розуміє, чому хтось отримує відшкодування за більш пізній період, а хтось зі січня чекає на кошти, які держава зобов’язується відшкодовувати в межах положень Податкового кодексу», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
Він наголосив, що компанії, які сьогодні були на зустрічі, це підприємці з гарною діловою репутацією, чистою та прозорою фінансовою історією. Відтак, не отримуючи вчасно визначену законодавством суму бюджетного відшкодування операцій, які вони здійснюють, бізнес не може планувати свої видатки, порушуються строки виконання договірних зобов’язань і в тому числі застосовуються штрафні санкції зі сторони іноземних фінансових донорів.
Це підтверджує і сам бізнес. Компанія ТОВ «ПРАНА ПЛАТІНУМ» здійснює продаж і поставку вентиляційного обладнання, орієнтована на експорт. Бізнес – соціально відповідальний, адже допомагає армії. Та сам звернувся за допомогою у Львівську ОВА щодо невідшкодування податковою ПДВ.
«Ми подали декларацію на відшкодування за лютий на 2,9 млн грн, пройшли всі камеральні перевірки, документальну-виїзну перевірку, яка не знайшла жодних порушень. Та кошти не отримали. Тоді звернулись в ЛОВА з допомогою в цьому питанні», – розповів директор підприємства Роман Кузич.
За декілька днів до наради, а саме 3 жовтня, підприємству виплатили кошти лише за лютий. Відтак, невиплаченими залишаються літні місяці на суму понад 8 млн грн. Підприємці кажуть, що такі затримки – це шалені збитки.
«Ми стикаємося з проблематикою, що проходимо всі перевірки, а відшкодування відбувається із затримкою. В таких умовах надзвичайно складно, враховуючи, що ми експортно орієнтовані. Тобто є кошти, на які ми розраховуємо, ми собі плануємо бюджети, а відшкодування не відбувається і ми змушені застосовувати інші методи для того, щоб нормально вести бізнес, зберігати робочі місця. Такі речі не дозволяють нам планувати свою діяльність. Ми бачимо, що коли відбуваються наради такого типу, ПДВ відшкодовуються, такі «чудеса» мають місце», – додав Роман Кузич.
Також, в межах зустрічі порушили питання, коли правоохоронні органи звертаються до податкової по ризикованих підприємствах, які не підтверджують факт здійснення господарської діяльності і як наслідок в них сформоване від’ємне значення ПДВ. Натомість податкова саме цим підприємцям першочергово відшкодовує ПДВ.
«Крім того, ми показали на прикладах підприємства, коли керівник підприємства, яке отримало відшкодування понад 7 млн грн, вважається людиною, яка немає постійного місця проживання, що дуже дивно. Крім цього, бачимо факти коли понад 20 суб’єктів господарювання реєструють і показують, як свій склад адресу за якою не те, що складів немає, а ведеться активне будівництво. Тут ми чітко розуміємо, що дані про збереження там матеріальних цінностей не відповідають дійсності. І виникає питання: яким чином працівники ДПС проводили камеральні перевірки і підтверджували узгодження суми до відшкодування», – зазначив Андрій Годик.
Він додав, що певні зрушення в цьому питанні вже є. Так, тільки по Львівській області за останній час Бюро економічної безпеки попередило незаконне відшкодування ПДВ на 380 млн грн. Це ті ризикові підприємства, щодо яких з самого початку піднімала питання Львівська ОВА.
Переглянути презентацію щодо ситуації з відшкодуванням ПДВ та блокуванням податкових накладних суб’єктам господарювання Львівської області можна за посиланням.