Під головуванням Прем’єр-міністра відбулася онлайн-нарада щодо відбудови України та готовності до опалювального сезону
Львівщина готова до опалювального сезону на 96%.
Напередодні, 28 вересня, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і міністра розвитку громад та територій Олексій Чернишова відбулась онлайн-нарада за участі керівництва обласних військових адміністрацій.
Першочергово обговорили питання відбудови об’єктів критичної та соціальної інфраструктури України. Зосередили увагу також на стані використання коштів резервного фонду державного бюджету України, спрямованих на відновлення пошкоджених внаслідок російської агресії об’єктів.
Загалом станом на зараз на відбудову та відновлення України потрібно 349 мільярдів доларів. Про це свідчить незалежний спільний звіт Світового банку, Європейської Комісії та уряду України.
«В уряді України підготували програму невідкладного відновлення. Потреба в коштах на негайне відновлення цього та наступного року становить 17 млрд доларів, з яких 3,4 млрд потрібно на цей рік. Ці кошти спрямуємо на відбудову об’єктів житлово-комунального господарства, закладів освіти, охорони здоров’я, житлових об’єктів, а також мостів та доріг. Першочергово фокусуватимемось на деокупованих територіях України. На рівні обласних адміністрацій є активна співпраця з міжнародним сегментом, вона так само має бути сфокусована на допомогу відновлення України», – повідомив Денис Шмигаль.
В межах наради йшлося також про рівень підготовки областей України до початку опалювального сезону.
«Ретельна підготовка до опалювального сезону в Україні тривала все літо та продовжується зараз. Станом на середину вересня стан готовності житлових будинків до опалювального сезону становить 88%, теплових мереж – так само 88%. Закликаю всіх поставитися сумлінно до цієї роботи та до 6 жовтня цього року завершити підготовку на усі 100%», – зазначив Олексій Чернишов.
Станом на сьогодні Львівщина готова до опалювального сезону на 96%.
«Львівська ОВА та всі районні військові адміністрації області затвердили Комплексний план проходження осінньо-зимового періоду 2022/23. У цьому документі передбачили план дій в разі ушкоджень об’єктів теплоенергетики, водопостачання, водовідведення, електропостачання та газопостачання. Готуємо запас вугілля на котельнях соціальної сфери, запаси альтернативного палива (дрова, пелети, брикети). Працюємо над тим, щоб на всіх стратегічних об’єктах області були автономні та альтернативні джерела енерго- та теплопостачання», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.