На Львівщині розпочнуть інвентаризацію природних лікувальних ресурсів, наявних в громадах області
Науковці Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ розпочнуть інвентаризацію та оцінку сучасного стану природних лікувальних ресурсів на території Львівської області. Це дасть змогу дати комплексну оцінку курортно-рекреаційного потенціалу регіону.
Ця оцінка допоможе розвивати курортні територіальні громади та сприяти залученню приватних та державних інвестицій в регіон. Та найголовніше – відіграватиме неабияку роль у процесі відновлення здоров’я населення. Тут йдеться про організацію ефективної системи медичної, психологічної та фізичної реабілітації постраждалих, внаслідок повномасштабного вторгнення, цивільних людей та військовослужбовців.
«Львівщина залишається доволі привабливим регіоном для багатьох міжнародних партнерів. Цікаво було б дізнатись про унікальні ресурси, які є в області, адже це дозволить презентувати наш регіон, як чудову можливість для інвестицій саме в сферу курортного та рекреаційного туризму. Це один з пріоритетів регіональної стратегії розвитку Львівщини. А для громад це хороша нагода підвищити до себе зацікавлення з боку інвесторів і, як наслідок, створити надалі на своїх територіях спільні проєкти з новими робочими місцями», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.
На території Львівської області є 4 основні види природних лікувальних ресурсів. До них належать мінеральні та термальні води, лікувальні грязі та озокерит. Однак найбільшою популярністю користуються природні об’єкти та комплекси зі сприятливими для лікування кліматичними та ландшафтними умовами.
«Львівщина має потенціал стати курортним центром не лише України, а й всієї Східної Європи. Тут чимало туристичних магнітів, які дозволять регіону розвиватися, в тому числі в галузі медичного туризму. Область славиться своїми санаторно-лікувальними закладами, відтак тисячі людей з року в рік проходять лікування саме на теренах Львівської області. Маємо пам’ятати, що після перемоги України, постане також питання відновлення здоров’я наших громадян та військовослужбовців. Наше дослідження в комплексі показуватиме не лише наявні природні лікувальні ресурси, а й курортний та рекреаційний потенціал області», - наголосила заступниця директора з наукової роботи Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ Тетяна Безверхнюк.
Під час зустрічі обговорили технічне завдання на дослідження, яке громади мають спільно узгодити з управлінням туризму та курортів Львівської ОВА. Це дослідження дозволить дати комплексну оцінку курортно-рекреаційного потенціалу регіону, допоможе визначити перспективні інвестиційно-привабливі території для розвитку курортів та лікувально-оздоровчого туризму і рекреації на цих територіях.
В межах зустрічі також підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію між Асоціацією курортів України та Державною установою «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України» щодо сприяння розвитку курортної справи в Україні.
Учасниками заходу стали також радник начальника Львівською ОВА Богдан Матолич, керівники управління туризму та курортів Наталя Табака та Тарас Лозинський, керівники курортних територіальних громад та президент Асоціації Курортів України.