Бронювання працівників та відшкодування ПДВ: у Львівській ОВА відбулась зустріч з членами Офісу Європейської Бізнес Асоціації
Під час зустрічі обговорили низку ключових питань, які турбують власників бізнесу.
Вчора, 15 вересня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький та перший заступник очільника Львівської ОВА Андрій Годик поспілкувались з представниками компаній, що входять до Західноукраїнського Офісу ЄБА.
Зокрема, поговорили про те, як відбуватиметься опалювальний сезон на Львівщині.
Андрій Годик зазначив, що цей опалювальний період буде найскладнішим за всі роки, насамперед і для підприємств. Адже опалення напряму залежать від ринкових умов та цінових орієнтирів, які спрямовані на європейські енергетичні акції.
«Ми розуміємо, що енергетичне постачання – тема своєрідного шантажу, ми це бачили ще 24 лютого. Зараз воно особливо загострилось і є певний дефіцит. Як наслідок, формується ціна, яка суттєво впливає на українське ціноутворення для споживачів.
Держава, в межах українського ресурсу, забезпечить постачанням соціально-вразливі категорії населення: домівки наших громадян, бюджетні установи, школи, садочки тощо. На жаль, не можемо забезпечити газом українського видобутку все, що потрібно», – наголосив Андрій Годик.
За словами Максима Козицького, певний сегмент економіки взяв тимчасову паузу через низку причин, пов’язаних з логістикою, валютними обмеженнями тощо. Тому, з постачанням опалення будуть проблеми.
«Наша область за останні місяці демонструє незначний, але позитивний баланс в частинах споживання і видобутку. Та це не вирішить проблему в масштабах держави.
Тому ми розуміємо, що будуть певні режими економії, бізнесу, доведеться пристосовуватись до ринкових цін», — повідомив Максим Козицький.
Окрім цього, поспілкувались і про проблему відшкодування ПДВ.
Начальник ЛОВА підкреслив, що облдержадміністрація нещодавно піднімала питання про не зовсім прозоре відшкодування ПДВ і зараз працює над вирішенням відповідної проблеми.
«Ми відстоювали інтереси бізнесу для того, щоб механізм відшкодування ПДВ дійсно був об'єктивним та зрозумілим для всіх», — повідомив Максим Козицький.
Андрій Годик додав, що під час воєнного стану у Львівській області почали реєструватись юридичні особи з доволі сумнівною історією – це також вплинуло на загострення проблеми з виплатами ПДВ. Якщо переглянути аналітику за останні 5 років – ці особи кожного разу базувались в іншій області, змінюючи назву.
«Впродовж крайнього тижня ми скерували багато звернень, щоб спільними зусиллями вирішити ситуацію. Через медійні маніпуляції можна подумати, що розв'язуються якісь особисті питання, але це точно не так. Ми зробимо все для того, щоб допомогти реальному сектору», — сказав він.
Також, важливою темою для дискусії стала проблематика бронювання на мобілізації працівників підприємств.
Перший заступник очільника Львівської ОВА наголосив, що механізм, який зараз є в системі бронювання працівників, питанні виїзду за кордон, не досконалий.
«Ніколи не було концептуального рішення, яке задовольняє всіх суб'єктів: і економіку, і оборонну здатність держави. Було декілька проєктів від кабінету міністрів щодо нового алгоритму бронювання.
Намагаємось, в межах своїх можливостей, вирішувати хоча б точкові речі. Але, перш за все, має бути системне розуміння, системне бронювання ключових працівників, без яких підприємства не зможуть функціонувати, сплачувати податки, наповнювати казну», — повідомив Андрій Годик.
Керівниця апарату Львівської ОВА Ірина Шурпяк поділилась рекомендаціями, які допоможуть покращити систему звільнення працівників від призову на точковому рівні.
«Коли працівники проходили військові кафедри, ніхто не звертав уваги на те, ким вони стали згодом. З'ясувалось, що дехто, пройшовши три тижні маршу, став розвідником тощо. Тому ці люди потрапили в категорію «заборонених до бронювання».
Єдина рекомендація зараз — якщо ви маєте цінного працівника і він не має заборони на бронювання, не реєструйте його на посаду, яка не є еквівалентною до різноробочого», — сказала Ірина Шурпяк.
Вона також зазначила, що Львіська ОВА проведе аудит підприємств області, де працівники мають мобілізаційні завдання. Тоді кожного, хто не є дефіцитним, спробують звільнити від призову.