Про медико-психосоціальну послугу на Львівщині та консультативно-координаційні центри в районах: перші підсумки роботи
Зараз ККЦ діють у дев’яти містах Львівщини.
Медико-психосоціальну послугу почали надавати у Львові на Головному залізничному вокзалі з перших днів повномасштабної війни – з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького. Там і сьогодні цілодобово волонтери, медики, психологи зустрічають всі потяги (не лише евакуаційні) та автобуси. Вони надають інформаційну, консультативну, медичну та психологічну допомогу, допомагають з пересуванням, супроводжують та скеровують людей у громади Львівщини.
Про це під час брифінгу у медіацентрі «Україна» у Львові розповіла радниця начальника Львівської ОВА, голова консультативно-координаційних центрів при РВА Львівської ОВА Галина Бордун.
«Починаючи з минулого тижня розпочали свою роботу консультативно-координаційні центри по області, їх є дев’ять, у всіх містах районного значення. У Львівському районі три ККЦ – у таких містах як Перемишляни, Кам’янка-Бузька, Городок. Також ККЦ функціонують у Самборі, Яворові, Червонограді, Дрогобичі, Золочеві, Стрию.
Що це означає для кожної людини, яка приїжджає на Львівщину:
Ми об’єднали 28 партнерів Львівської ОВА (благодійних фондів, міжнародних організацій), які скеровують у ККЦ своїх юристів, психологів, які, окрім юридичної і психологічної допомоги, також надають різну адресну допомогу і аналізують потреби ВПО», – пояснила Галина Бордун.
Детальніше про партнерів Медико-психосоціальної допомоги – тут.
Порівнюючи перші місяці повномасштабної війни і сьогодення, Галина Бордун зауважує, що потреби ВПО суттєво зросли і змінилися.
«У березні було достатньо допомоги психолога з кризової служби. Сьогодні ж в рази зросла кількість запитів саме до психіатра. Тому ми зараз в районах координуємо також свої дії з психіатричними службами.
Якщо говорити про інші види потреб, то це є запити на теплий одяг, обігрівачі, генератори, харчування. Ми помітили, що громадські організації, які в себе в орендованих приміщеннях прихистили 25-30 людей, сьогодні просять допомогти пережити зиму людям, які в них живуть. Мова йде про опалення, про тепло, та і загалом – про те, що в людей вичерпуються ресурси.
Це ті запити, які ми перескеровуємо до наших міжнародних партнерів і звертаємося вже консолідовано зі сформованим запитом щодо того, що потребує сьогодні область», – розповіла Галина Бордун.
Окрім того, у межах проєкту «Медико-психосоціальна допомога» працює робоча група, яка включає представників департаментів Львівської ОВА, які долучені до допомоги ВПО – це департаменти освіти, соцзахисту, охорони здоров’я, культури, а також різні партнери – проєкт «Психічне здоров’я для України», шпиталь Шептицького, кризова психологічна служба.
Зокрема, зараз за напрацюваннями групи, у сфері освіти виділили три пріоритетних напрями роботи: як говорити з дітьми і з батьками про війну, як допомогти батькам комунікувати зі своїми дітьми; психоедукація; як реагувати під час сирени.
Ще одна послуга у межах проєкту МПСД – це виїзд у прихистки для надання первинної медичної допомоги.
Зазначимо, що всі послуги у ККЦ надають безкоштовно.
Як звернутися до ККЦ: телефон контакт-центру Львівської ОВА 112. Або звернутися до районних державних адміністрацій.
Адреси ККЦ:
- Стрий (Міська поліклініка) – вул. Тараса Шевченка, 59
- Дрогобич (Центр культури і мистецтв) – вул. 22 Січня, 28
- Самбір (Приміщення РВА) – вул. Мазепи, 8/2
- Городок (Народний дім) – Майдан Гайдамаків, 6
- Золочів (Народний дім) – вул. Чорновола, 1
- Кам’янка-Бузька (Приміщення РВА) – вул. Незалежності, 27
- Червоноград (Народний дім) – вул. Шевченка, 15
- Яворів (Будинок воїна) – вул. Шашкевича, 1а
- Новояворівськ (Міська рада) – вул. Січових стрільців, 4
Якщо ви хочете стати волонтером у консультативно-координаційному центрі у своєму районі або ваша організація бажає долучитись до партнерства та стати агентом позитивних змін у громадах Львівщини – пишіть на електронну пошту: medpsysocial.aid@gmail.com
Якщо ви ВПО, зареєструватися на консультацію та на запит про отримання допомоги можна за посиланням: https://cutt.ly/PC42hJw