До Дня українського кіно: десятка фільмів для підняття бойового духу
Сьогодні, 10 вересня, відзначають День українського кіно. З цієї нагоди пропонуємо 10 українських фільмів, що підіймають бойовий дух.
Сьогодні, 10 вересня, відзначають День українського кіно. З цієї нагоди пропонуємо 10 українських фільмів, що підіймають бойовий дух.
- «Зима у вогні» (2015). Режисер Євген Афінеєвський
Документальний фільм про Майдан та Революцію гідності, якому важко дати оцінку, адже факти, коментарі та відеоряд не передають емоційну напругу тих часів, не достатньо розкривають справжні причини масових протестів, що розгорнулися по всій Україні у 2013-2014 роках.
- «Червоний» (2017). Режисер Заза Буадзе
Історична драма Червоний знята за романом українського письменника і драматурга Андрія Кокотюхи. Двоє українців – повстанець Червоний і радянський льотчик Гуров – разом потрапили на каторгу. Воюючи за різні ідеали, опинившись в таборі, зрозуміли, що Батьківщина у них одна. Вони разом вирішили протистояти репресіям начальства і роблять відчайдушну і небезпечну спробу вирватися на свободу, влаштувавши ціле повстання.
- «Кіборги. Герої не вмирають» (2017). Режисер Ахтем Сеітаблаєв
Історія розгортається протягом двотижневого чергування в аеропорту одного батальйону у 2014. Добровольча група вперше приїздить до гарячої точки, яку вже чотири місяці обороняють наші військові, та віч-на-віч стикаються зі страшним обличчям війни. Захищати її стають не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. Це зіткнення – безумовний виклик для всього свiту – стало початком формування нової самоідентифікації Громадян України.
- «Захар Беркут» (2019). Режисери Ахтем Сеїтаблаєв та Джон Вінн
Екранізація однойменної історичної повісті «Захар Беркут».
1241 рік. На нашу землю прийшли гості, яких ніхто не кликав – монголо-татари під проводом жорстокого хана Бурунди. Ця орда рухається на захід, знищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до Карпатських гір, вони вирішили трохи відпочити, розбити табір. Вночі туди проникло кілька місцевих мисливців – брати Беркути, які звільнили всіх полонених. Бурунда був у люті, коли про це дізнався. Тепер він вважає своїм обов'язком помститися кривдникам і знищити місцеві поселення. Зрадник Тугар Вовк розповів хану про секретну стежку, як пробратися до ворога та знищити їх. Місцеві мисливці на чолі із Захаром Беркутом абсолютно не хочуть знищення поселень, тому створили свій план, як зупинити монголів раз і назавжди.
- «Крути 1918» (2019). Режисер Олексій Шапарєв
1918 рік. Одна з найстрашніших подій — битва під Крутами недалеко від Києва. Кілька сотень патріотичних студентів, молоді люди героїчно вирішили захистити свою країну від чотиритисячної добре озброєної Червоної армії.
- «Заборонений» (2019). Режисер Роман Бровко
«Заборонений» — український художній повнометражний фільм, який на широкому тлі боротьби українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років розповідає про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса.
- «Наші котики» (2019). Режисер Володимир Тихий
2014-ий, розпал гібридної війни Росії проти України. Інженер, актор, футбольний тренер та продавець квітів їдуть добровольцями на Схід. На позиціях до четвірки приєднується амбітна журналістка для виконання секретного завдання. Жоден із них не має бойового досвіду, нічого не знає про наміри командування, та й на місцевості майже не орієнтується. Втім, саме вони стають причиною грандіозного фіаско масштабної операції ворога… Відвага, мужність, трохи гіпнозу та фірмовий гумор - вибухова суміш для «теплої зустрічі»!
- «Чорний ворон» (2019). Режисер Тарас Ткаченко
Екранізація однойменного роману Василя Шкляра, в основу якого покладені історичні документи, зокрема, із розсекречених архівів КДБ. Події фільму розгортаються у 1922 році. Історія життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, колишнього офіцера армії УНР, який став учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Непереборна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються в його селі. Тому він свідомо та відважно жертвує сімейним затишком і починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, майбутнє українців і власної родини
- «Черкаси» (2020). Режисер Тимур Ященко
Лев та Мишко — звичайні хлопці, дитинство яких пройшло в українському селі. Через роки вони обидва стають частиною команди на військовому кораблі Черкаси, який у 2014 році опиняється заблокований в озері Донузлав. Серед інших військових кораблів, які поступово здають позиції, Черкаси залишається єдиним, який не готовий так просто йти на поступки ворогові.
- «Снайпер. Білий ворон» (2022). Режисер Мар'ян Бушан
Воєнний екшн «Снайпер. Білий ворон» режисера Мар'яна Бушана. Це – перший фільм на тему війни, що виходить у національний кінопрокат після повномасштабного вторгнення росії. Це – рефлексія на перебіг російсько-української війни 2014 року, що охопила Луганщину та Донеччину, а цьогоріч стала кривавою раною на всій території України.
Історія Миколи Вороненка заснована на реальних подіях. Це шлях трансформації пацифіста у справжнього снайпера з позивним Ворон, який вступає в запеклу боротьбу за свободу та справедливість, попри власні принципи та упередження.