Закупівля «Школяриків»: з обласного бюджету виділили вже 55,7 млн грн
Львівська область наразі єдина в Україні, яка централізовано планує закупити автобуси для школярів замість тих, які віддали на потреби ЗСУ, саме за власні кошти.
Так, Кабінет Міністрів України розглянув пропозицію Львівської ОВА і вніс зміни до своєї постанови № 590, дозволивши пріоритетно провести розрахунки держказначейства в частині можливості закупівель «Школяриків».
Тож зараз у Львівській ОВА проводять зум-наради із керівниками громад та головами районних військових адміністрацій щодо потреб у шкільних автобусах та можливості співфінансування їхньої закупівлі.
«Ставимо собі за мету закупити максимально можливу кількість автобусів. Потреба у Львівській області – це 174 автобуси, з яких 11 – спеціальні автобуси для дітей з особливими освітніми потребами. Нагальна потреба викликана тим, що близько ста шкільних автобусів вилучили на потреби військових, також у близько сотні автобусів закінчується термін експлуатації.
На сьогодні є ресурс і в обласному, і в місцевих бюджетах для того, щоби закупити «Школярики» і щоб діти могли отримувати належну освітню послугу. Бо освітня послуга – це не тільки компетентний педагог, а також можливість, особливо в гірських територіях, довезення дітей до місця навчання», – розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Він також наголосив, що Львівська ОВА готова пріоритетно дофінансувати територіальні громади, які
- попрацювали над рішенням в частині формування ефективної освітньої мережі;
- ефективно використовували фінансовий ресурс у попередні роки;
- використали свій ресурс на підготовку до опалювального сезону.
«Таким громадам, індекс платоспроможності яких становить від 0,2 до 0,6, пріоритетно надаватимемо фінансування на шкільні автобуси.
Для цього початковий ресурс керівництво Львівської ОВА вже виділило – це 55,7 млн грн. На ці кошти завтра управління транспорту та зв’язку оголосить тендер на закупівлю. Далі очікуємо до кінця тижня на чіткі позиції по кількості «Школяриків» від громад та їх потребу у співфінансуванні. Від цього залежить сума наступного траншу з обласного бюджету. Ми готові профінансувати до 50% від загальної вартості автобусів для громад», – додав Іван Собко.
Відповідну суму співфінансування місцеві ради повинні затвердити рішенням виконавчих комітетів, внісши зміни до місцевого бюджету, і скерувати субвенцію обласному бюджету для подальшого формування графіків проплат та поставок шкільних автобусів.
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОВА, до повномасштабного військового вторгнення рф на територію України шкільний автопарк нашої області налічував 410 автобусів, з яких 87 були передані для евакуації мирних жителів із зон активних бойових дій.
На сьогодні понад 60 територіальних громад Львівщини, які готові надати співфінансування, звернулись до обласної військової адміністрації з пропозицією про виділення їм шкільних автобусів. Середня вартість автобуса, залежно від моделі та характеристики варіюється в межах від 2,4 (звичайний автобус) до 2,6 млн грн (спеціальний).