Збільшення пропускної спроможності і поставка гуманітарної допомоги: Максим Козицький провів онлайн-зустріч із Евою Леніарт

Під час онлайн-зустрічі з Воєводою Підкарпатським Евою Леніарт
Сьогодні, 6 вересня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький провів онлайн-зустріч із Воєводою Підкарпатським (Республіка Польща) Евою Леніарт.
До зустрічі долучились заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко і директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Роман Шепеляк.
Очільник області подякував пані Воєводі – Еві Леніарт за розуміння та постійну активну участь у підтримці українців у боротьбі з росією.
«Найбільшу допомогу ми отримуємо від вас, і це дуже цінно. Зараз в області готуємось до збільшення потоку переселенців, зокрема у зимовий період очікуємо близько 100 тисяч осіб. На сьогодні в області живе офіційно зареєстрованих 250 тисяч переселенців, які є соціально незахищеними. Реальна кількість – близько 450 тисяч. Будемо вдячні, якщо ви нам і надалі сприятимете з гуманітарною допомогою», – зазначив Максим Козицький.
Ева Леаніарт наголосила, що польська сторона реагуватиме на запити щодо потреб у гуманітарному вантажі і надаватиме допомогу. Максим Козицький запевнив, що інформуватиме польську сторону про потік переселенців.
Під час розмови обговорили стан та потенційні можливості міжнародних автомобільних пунктів пропуску, зокрема, як зменшити черги на пунктах пропуску з української сторони.
Очільник області висловив пропозицію розглянути можливість організації митного та прикордонного контролю на майбутньому, ще незбудованому, пункті пропуску «Мальховичі – Нижанковичі» для пустих вантажівок і цистерн, які прямують до ЄС (лише на виїзд з України). Воєвода зазначила, що це питання обговорить з Прем’єр-міністром Польщі.
У свою чергу Ева Леніарт зазначила, щоб зменшити черги на пунктах пропуску, українській стороні варто розглянути можливість пропуску вантажівок з товарами, які не потребують фітосанітарного та ветеринарного контролю окремою смугою.
Максим Козицький також висловив прохання при можливості збільшити чисельність спеціалістів з польської сторони для пришвидшення фітосанітарного та ветеринарного контролю.
Сторони акцентували, що модернізація кордону – це робота не одного дня, і скоординовано працюватимуть задля зменшення черг.