В області стартує туристичний проєкт «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки»
Мальтійська служба допомоги за підтримки Львівської обласної військової адміністрації запускає у Львівській області туристичний проєкт, спрямований на соціалізацію та емоційне розвантаження вимушених переселенців – «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки»
Проєкт передбачає організацію екскурсійних заходів для ВПО, аби краще познайомити їх з регіоном, поглибити їхні знання про Львівщину. Його мета полягає в тому, щоб ВПО, повертаючись у свої рідні міста, могли розповісти про Львівщину, як про патріотичний, туристичний край, зі своєю цікавою історією, без додавання ворожої пропагандивної інформації.
«Львівська область прихистила сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб, які, тікаючи від війни, знайшли тут тимчасовий прихисток. Людям, які оселились на теренах нашого регіону, було б корисно дізнатись не лише про те, де отримати соціальні та медичні послуги, а й де можна провести час та відпочити. В цьому плані туризм відіграє надзвичайно важливу роль. Спілкуючись з вимушеними переселенцями, слухаючи їхні історії, розумієш, який жах принесла у їхні родини розв’язана росією війна. Активне дозвілля допоможе їм швидше соціалізуватися та сприятиме емоційному розвантаженню, що вкрай необхідно людям», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Проєкт реалізовуватиме Мальтійська служба допомоги у партнерстві з Львівською обласною військовою адміністрацією.
«Сьогодні сотні тисяч українців знайшли свій другий дім, хоч і тимчасовий, на Львівщині. Ми опікуємося низкою прихистків для переселенців, тому добре розуміємо, яку велику потребу перезавантажитися та набратися сил вони мають. Тому ми хочемо ближче познайомити наших гостей зі Львовом та Львівщиною, щоб через красу та історію нашого краю вони краще зрозуміли середовище, в якому живуть», – розповів Олексій Побурко із Мальтійської служби допомоги.
Зазначимо, Мальтійська служба допомоги - це міжнародна благодійна організація, яка працює у 120 країнах. В Україні вона діє вже 32 роки. Основні напрями роботи – щоденна благодійна кухня, допомога дітям в інтернатах та сиротинцям, бідним і самотнім людям похилого віку, людям з інвалідністю, а також навчання з першої домедичної допомоги. З першого дня повномасштабної війни в Україні МСД надає гуманітарну допомогу, опікується прихистками для переселенців, забезпечує гаряче харчування для біженців - на вокзалах і на пунктах перетину кордону, організовує літні табори для дітей-переселенців. Крім цього, зараз активно працюють 38 пунктів надання психологічної допомоги від МСД. А невдовзі МСД відкриє майстерню з протезування у рамках проєкту Національного реабілітаційного центру «Незламні» (UNBROKEN) на базі Лікарні Святого Пантелеймона (раніше - Лікарня швидкої медичної допомоги).