To the page beginning
Перейти до основного вмісту
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

Ukrainian trident Diia
Головна
Новини

Місця сили: паломницькі локації на Львівщині для духовного відпочинку

Управління туризму та курортів
26 серпня 2022, 14:32
Крехівський Монастир

Крехівський Монастир

Напередодні Богородичного свята – Успіння Пресвятої Богородиці, управління туризму та курортів пропонує відвідати паломницькі місця на Львівщині, щоб відновити сили та духовно збагатитись.

 

  1. Свято-Успенська Унівська Лавра – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври. Саме тут 28 серпня святкують храмовий празник.

Перші згадки про монастир в Уневі з’явилися десь в першій половині XIV століття За легендою, недужий шляхтич Ванько Лагодовський побачив у сні Божу Матір, яка сповіщала йому, що він зцілиться, обмивши ноги в чудодійному джерелі. У пошуках джерела чоловік натрапив на згарище монастиря та побачив дивне сяйво, яке випромінював образ Божої Матері з Дитятком Ісусом. Зцілений водою з джерела та молитвою перед явленою йому іконою, на знак вдячності Лагодовський збудував тут новий монастир, який зберігся до наших днів. У пам’ять про відбудовника на території оселі зберігається копія надгробка з його могили, а оригінал в Олеському замку.

В кінці XIX століття Унівська Лавра була пов’язана з одним славним галицьким родом – Шептицьких. Саме знаменитий Андрей Шептицький відродив чернецтво в Лаврі, а його брат Климентій до свого арешту служив архімандритом оселі.

Двічі на рік, у мирний час до монастиря відбуваються піші прощі зі Львова, на Празник Унівської чудотворної ікони у третю неділю травня та на Успіння Пресвятої Богородиці – 28 серпня.

Що відвідати: монастирська церква Успіння Пресвятої Богородиці, дерев’яна церква блаженних Климентія і Леонтія, Унівська чудотворна ікона, копія Туринської плащаниці, піднятись на Чернечу гору.

Розташування: с. Унів, Перемишлянська ОТГ, Львівський район.

  1. Крехівський монастир святого Миколая – пам'ятка архітектури національного значення XVII — XVIII ст.

Вважають, що історія Крехівського монастиря розпочалася у 1613 році. Саме тоді два ченці Києво-Печерської лаври Йоіл та Сильвестр прийшли на гору Побійну, вирубали у скелі печеру та поселились у ній.  Відомо, що землі під будівництво монастиря ченцям подарував великий коронний гетьман Речі Посполитої Станіслав Жолкевський. Слава про Крехівський монастир сягала усієї Європи. У ньому бували українські гетьмани – Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко та Іван Мазепа, митрополит Петро Могила. У Крехівському монастирі також діє новіціят -  період, в якому перевіряється придатність особи і приготовляє її посвятити своє життя Богові і віддати його служінню спільноті та Церкві.

Також у Крехівському монастирі виготовляють шоколад, масло та сир за авторськими рецептами, які можна придбати у монастирській крамниці. Смаколики створюють самі монахи. В процесі приготування використовують лише натуральні складники. За основу беруть рецепти своїх прадідів.

Що відвідати: монастирська церква Преображення Господнього, дерев’яна церква Покрову Пресвятої Богородиці, Крехівська чудотворна ікона Богородиці та св. Миколая, фортифікаційні мури, в’їзна брама та вежа – дзвіниця, цілюще джерело Богородиці, скельно-печерні комплекси.

Розташування: с. Крехів, Жовківська ОТГ, Львівський район.

  1. Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ. Це місце стало оплотом ченців-самітників ще за часів Київської Русі: в XI столітті сюди прибули два мандрівних ченці і оселилися в невеликій печері на пагорбі над річкою Верещиця. Згодом, печеру поглиблювали наступні покоління ченців, так що до XIII сторіччя вона перетворилася на справжній підземний монастир.

У 1936 р папа Пій XI надав хресній дорозі на Страдецькій Горі статус Єрусалимської (тобто участь в ній прирівнюється до участі в Єрусалимській хресній дорозі), а парафіяльна церква має особливий папський привілей – щодня повний відпуст за участь у Службі Божій.

Що відвідати: Успенська церква, страдецькі печери, могила блаженного священномученика Миколи Конрада, хресна дорога на Страдецькій горі.

Розташування: с. Страдч, Івано-Франківська ОТГ, Яворівський район.

  1. Лаврів – лаврський монастир ордену василіан знаходиться у передгір’ях Карпат. Для багатьох паломників монастир є місцем животворної сили молитви та замилування природи. Вперше Лаврів і монастир документально згадуються у грамоті польського короля Ягайла про передачу його Перемишльському владиці. Але традиційно вважається, що оселя існувала ще за княжих часів, а у 1292 році отримала грамоту від князя Лева Даниловича. Кажуть, що у стіні мурованої каплиці знайшли його домовину. Монастир був одним з найвпливовіших на Прикарпатті.

Що відвідати: церква св. Онуфрія, кутова вежа – дзвіниця.

Розташування: с. Лаврів, Старосамбірська ОТГ, Самбірський район.

Поділитись

Facebook Telegram

Новина за темою

14/09/2022
Мешканці Яворівщини помолилися за мир і перемогу в Україні під час прощі в Ліску
Унівська Лавра

Унівська Лавра

Лаврівський Монастир

Лаврівський Монастир

Страдч

Страдч

Arrow slider next
Arrow slider prev
Унівська Лавра
Лаврівський Монастир
Страдч
Arrow slider next
Arrow slider prev

Поділитись

Facebook Telegram
Теги
паломництво Львівщина
духовний відпочинок Львівщина

Останні новини

Усі новиниArrow Image
В Україні оновлюють мапу безбар’єрності: як долучитися?
08/05/2025
В Україні оновлюють мапу безбар’єрності: як долучитися?
08/05/2025
Вісім нагород здобули борчині та борці зі Львівщини на Чемпіонаті України
08/05/2025
Львівщина продовжує розбудову прозорої екосистеми регіону: громади переходять до наступного етапу інформаційного аудиту
08/05/2025
На базі Франкового університету дали офіційний старт роботі інженерно-фізичної лабораторії
08/05/2025
Баскетболісти зі Шептицького – переможці обласного етапу шкільних ліг серед юнаків 5-9 класів
08/05/2025
Форум прихистків у Львові: спільними зусиллями – до якіснішої підтримки ВПО
08/05/2025
Рейтинг Львівщини серед регіонів України за доходами бюджету: наша область на дев’ятому місці

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

16-84

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта

Мапа сайту

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

Мапа сайту

CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created
За підтримки Sombra supported