Підземний світ Львівщини: печерні комплекси в області, які варто відвідати у вихідні

Скельно Печерний Комплекс Розгірче
Зазвичай туристи на Львівщині віддають перевагу відпочинку в горах чи подорожам до історичних та архітектурних місць. Проте, часто оминають увагою скельно-печерні комплекси, які також вартують уваги туристів.
Управління туризму та курортів ЛОВА підготувало підбірку печерних комплексів, які варто відвідати на вихідних.
- Медова печера - геологічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташована у східній околиці Львова, неподалік вулиці Медової Печери. Назва походить від жовтуватого, наче мед, кольору вапняку, в товщі котрого утворено зали. Загальна довжина ходів — близько 56 м, середня висота — 4,5 м, середня ширина — 8,5 м. Складається з двох великих залів, з'єднаних вузьким проходом. Стіни подекуди вкриті кіптявою від смолоскипів, у 2-й залі можна побачити природний колір печери. Ці дві зали є відкритими для відвідувачів.
- Крехівські печери - розташовані неподалік від Крехівського монастиря на території парку «Розточчя». Їх заснували в 1590 р. ченці Києво-Печерської лаври Йоіл та Сильвестр. Монастир складається з двох частин – печерної церкви та житлової печери. Приміщення розташовані на висоті у товщі каменя і дістатись туди можна за допомогою драбини. Дорогою, у лісі, можна зробити зупинку біля джерела.
- Печерний монастир у Страдчі – пам’ятка природи місцевого значення, розташований за двадцять кілометрів від Львова поблизу с. Страдч. В ХІ столітті двоє ченців поселилися у видовбаній у піщаному пагорбі невеличкій печері. Невдовзі до них приєдналися інші ченці, а заснований ними підземний монастир став другим за значенням після Києво-Печерської лаври у давній Русі. Загальна довжина ходів — понад 270 м. Складається з вхідної галереї у якій влаштована церква. У печерній церкві є кам'яний хрест XI століття, зберігся також кам'яний стілець. Біля головної стіни — витесаний із каменю престол, за яким, у заглиблені горіло вічне світло.
- Скельно – печерний комплекс в с. Розгірче - пам'ятка історії та природи. Розташований на південно-східній околиці села Розгірче, Стрийського району. Скелі використовувалися ще з язичницьких часів як місце поселення чи сховок, а перші згадки про монастир відносяться до другої половини XV ст. У товщі основного скельного масиву вибито три печери, які розташовані на двох рівнях. На першому — два приміщення, а на другому, до якого ведуть сходи — одне приміщення. Дослідники вважають нижню велику печеру житловою кімнатою, до якої примикала комора, а верхню печеру — монастирською церквою.
- Миколаївські потерни – розташовані неподалік містечка Миколаїв на Львівщині. Печери – тоннелі, потерни, вирубані в пісковику в 1910-1913 рр в рамках будівництва миколаївського оборонного передмостового укріплення з метою захисту переправ через Дністер. Австрійцями було створено низку наземних і підземних оборонних споруд, які використовували як склади боєприпасів, майна та продовольства. Деякі із них були призначені для укриття гаубиць та ведення обстрілу по гірському проходу, що веде до Миколаєва.