Судововишнянський психоневрологічний інтернат прихистив 24 переселенців
Упродовж травня – червня Судововишнянський психоневрологічний інтернат надав притулок 24 особам, що мають статус внутрішньо переміщених.
15 лежачих хворих прибули з Камишівського психоневрологічного інтернату Донецької області. Сімох осіб з Луганської області привезли в супроводі старшої медичної сестри з львівської лікарні. Ще один чоловік прибув з Харківської області самостійно, а жінка зі Слов’янська приїхала з супроводжуючим.
«Новоприбулих з Луганської області розмістили в другому житловому корпусі, а мешканців інтернату переселили в кімнату денного перебування. На даний час в житловому корпусі всі кімнати зайняті. У випадку, якщо ВПО з Камишівського психоневрологічного інтернату залишаться в нашому інтернаті на постійне місце проживання, ми будемо змушені на зимовий період ліквідувати лікувально-виробничу майстерню, щоб розмістити наших жителів», – ділиться старша медсестра Олександра Глинка.
Всі підопічні наразі мешкають у пристосованих приміщеннях, для них створені належні умови проживання. Хворих забезпечили функціональними ліжками, матрацами, постільною білизною, підгузниками, сезонним одягом.
Підопічним інтернату надають кваліфіковану допомогу та послуги. Обслуговують мешканців інтернату 82 працівники, в тому числі сімейний лікар та лікар-психіатр, 7 медсестер та 36 молодших медичних сестер.
На кожного підопічного є розроблена індивідуальна програма реабілітації. При потребі людей забезпечують технічними та іншими засобами реабілітації.
Цілодобово біля хворих чергують медсестри. Займається з мешканцями інтернату фахівець з фізичної реабілітації. Для охочих отримати послуги масажу в закладі обладнали спеціальне ліжко.
Щоденно проводять бесіди з внутрішньо переміщеними особами. Очікується, що найближчим часом до роботи долучиться психологиня з Благодійного фонду «Право на захист», яка буде приїздити щотижня та надавати психологічну підтримку.
Тут люди не зачинені в чотирьох стінах. Щонеділі в супроводі працівників інтернату всі охочі ходять до церкви або за покупками в місто.