Дві лікарні Львівщини можуть визначити як надкластерні: що передбачають нові законодавчі зміни у сфері охорони здоров’я
Про нововведення під час ефіру на «ZAXID.NET» розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.
У травні Президент України анонсував, що ВООЗ рекомендує розпочинати відбудову держави зі сфери медицини, а саме із закриття повоєнних потреб коригування фізичного і психічного здоров’я населення та забезпечення приємного і зручного середовища для проведення будь-яких медичних маніпуляцій.
«Є проголосований закон України, яким вносяться зміни до деяких законодавчих актів з метою покращення охорони здоров’я. Зокрема, де чітко вже на державному рівні затверджено таке поняття як кластерні і надкластерні лікарні. І саме в цьому законі чітко прописано, що завдання органів місцевої влади є формувати мережу і визначати ті заклади, які є найбільш спроможними.
Разом з МОЗ ми пропрацьовуємо кластеризацію та структуризацію певних закладів», - розповів Орест Чемерис.
Він зазначив, що надкластерний – це багатопрофільний заклад охорони здоров’я, в якому пацієнт може отримати медичну допомогу за усіма запитами, з якими звернеться, в тому числі допомогу у випадку рідкісних і складних захворювань.
«Бачення Міністерства охорони здоров’я таке, що на Львівщині має бути два таких заклади – один дорослий, один дитячий. Вони мають бути надпотужними і бути пріоритетом для держави і для органів місцевого самоврядування.
Наше завдання як департаменту - мати чітке розуміння спроможної мережі, що буде визначати подальшу спроможність медицини Львівщини надавати якісну медичну допомогу, яка має бути доступна кожному», - додав Орест Чемерис.
Окрім того, враховуючи вимоги нового закону, на Львівщині вісім лікарень визначать кластерними, а 17- загальними.
Нагадаємо, що на початку липня Верховна Рада ухвалила закон № 2347 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги». Закон уже підписаний Президентом і вступив в дію.
Документ передбачає відмову від звичного поділу медзакладів на обласні, міські, районні медичні заклади, натомість декларує створення надкластерних, кластерних і загальних.