arrow
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

Головна
Новини

Житло для ВПО: ситуація на Львівщині станом на початок серпня

Департамент економічної політики
02 серпня 2022, 15:25
Вадим Табакера

Вадим Табакера

Найбільше переселенців проживають у великих містах Львівської області – Львів, Дрогобич, Стрий, Самбір, Червоноград.

Станом на сьогодні у Львівській області офіційно зареєструвались понад 245 тисяч ВПО, з яких 75 тисяч – діти. Велика частка ВПО є особами з інвалідністю, вони потребують особливої уваги соціальних служб області, навантаження на які суттєво зросло. Про це під час брифінгу у медіацентрі «Україна» розповів заступник директора департаменту економічної політики ЛОВА Вадим Табакера.

Найбільше переселенців, за його словами, проживає у великих містах Львівської області – Львів, Дрогобич, Стрий, Самбір, Червоноград. Більшість ВПО знайшли комфортні умови проживання, зокрема у приватному секторі. Водночас на кінець липня більш як 9 тисяч ВПО досі мешкають у закладах освіти, які не пристосовані до комфортного проживання

«Значна частина вимушених переселенців перебуває у закладах соціальної інфраструктури області, які не розраховані на довготривале проживання та повинні відновити з нового навчального року свою роботу. Враховуючи активність проведення бойових дій на території держави, існує велика ймовірність того, що значна кількість евакуйованих осіб залишаться в області на довготривалий період», – зазначив Вадим Табакера.

У зв’язку з цим, Львівська ОВА із залученням допомоги донорських організацій працює над створенням належних умов для комфортного проживання та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у соціально-економічне життя області. Напрацювали 3 напрями: база житла під викуп для ВПО, земельні ділянки та проєкти для нового будівництва житлових об’єктів, реновація і перепрофілювання закладів соціальної сфери під потреби ВПО.

Львівська ОВА спільно з територіальними громадами та забудовниками житла напрацювали пропозиції щодо викупу житлового фонду для потреб ВПО. Так, в області вже є 86 багатоквартирних будинків з можливістю викупу у них 1858 квартир. Ці квартири відповідають вимогам для викупу готового житла для забудовників, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №495. 

Такі житлові приміщення можуть надаватися внутрішньо переміщеним особам та членам їхніх сімей у тимчасове користування на термін до одного року з можливістю продовження на наступний у разі відсутності змін у їхньому статусі та якщо вони не набули іншого місця проживання.

Першочергове право на таке житло матимуть багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, вагітні жінки, особи, які втратили працездатність, особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії росії.

Наступними напрямом є будівництво нового житла для ВПО. Йдеться як про так звані модульні містечка, так і про інші технології житлового будівництва.

Тут ЛОВА спільно з громадами сформувала базу земельних ділянок, які можна задіяти під будівництво житлових будинків для ВПО. Ця база налічує 96 земельних ділянок загальною площею понад 600 га.

«За підтримки міжнародних партнерів в області вже спорудили перших 5 житлових об’єктів, в яких проживає понад 1 тисяча внутрішньо переміщених осіб», – повідомив Вадим Табакера.

Це модульні містечка у Стрийському парку, на вул. Пулюя та на вул. Скрипника у Львові. Проєкти реалізували за підтримки польського уряду.

Також, це модульний будинок в с. Бортятин (Судововишнянська ТГ). Його звели за підтримки партнерів з Нової Зеландії, Австралії та США, та дерев`яний каркасний  збірний будинок (Центр матері та дитини «Незламні матусі») на вул. Тракт Глинянський у Львові. Його реалізацію підтримало товариство «Червоний Хрест». 

За рахунок благодійних коштів, зібраних фондом Baranova 27, відкрили перший квартал містечка для переселенців у с. Хоросно.  Тривають роботи з облаштування  модульного будинку у Дрогобичі, вул. П. Орлика. Будинок розрахований на 70 місць для багатодітних сімей, сімей з дітьми, осіб пенсійного віку, які втратили своє житло. 

Окрім  цього, тривають підготовчі роботи щодо спорудження модульних містечок у Стрию, Добротворі та Дрогобичі на приблизно 800 осіб.

Третім напрямом роботи є капітальний та поточний ремонт наявних закладів соціальної сфери шляхом перепрофілювання їх під житлові потреби ВПО.

«Одним із найдієвіших способів швидкого збільшення житлового фонду для внутрішньо переміщених осіб є реновація гуртожитків комунальної та державної форм власності. Цей спосіб дозволяє за короткі терміни та з використанням незначних капіталовкладень створити тисячі додаткових місць для вимушених переселенців», – розповів Вадим Табакера.

Львівщина вже розпочала активну роботу в цьому напрямі, затвердивши нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області.

В межах програми цьогоріч запланували відремонтувати 20 закладів у 17 територіальних громадах області (Глинянська, Добросинсько-Магерівська, Бориславська, Дрогобицька, Меденицька, Золочівська, Рудківська, Новороздільська, Стрийська, Миколаївська, Ходорівська, Журавненська, Сокальська, Червоноградська, Белзька, Новояворівська, Івано-Франківська) та створити понад 2 тисячі 100 місць для ВПО.

Для цього з обласного бюджету виділили 102,9 млн грн. Станом на сьогодні тривають роботи у 14 закладах.

До слова, сформована база закладів соціальної інфраструктури, що пропонуються під довготривале проживання, налічує 163 об’єкти. Реновація та пристосування їх для житлових потреб ВПО в загальному оцінюється в 1,9 млрд грн. У разі залучення таких ресурсів з додаткових джерел є можливість створення додаткових 15 тисяч ліжко-місць.

Крім того, ЛОВА з метою пришвидшення роботи із забезпечення ВПО житлом ініціювала внесення змін до постанови Кабміну від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану». Органам державної влади пропонують розблокувати фінансування таких напрямів роботи як викуп житла та будівництво нового житла.

Довідково: відповідно до Постанови Кабміну № 495  ведення черг на отримання тимчасового житла ВПО забезпечують суб’єкти, які створюють фонди житла – це сільські, селищні, міські ради і Держмолодьжитло. ВПО матимуть ордер на поселення на рік до вирішення їхнього житлового питання. Якщо таке питання не вирішується, то переселенці можуть продовжувати проживати в цих центрах. Черговість формується за рахунок статусу осіб і їхніх сімей.

Поділитись

Facebook Telegram

Новина за темою

02/08/2022
На Львівщині створюють умови для проживання працівників релокованих підприємств
02/08/2022
Триває виплата компенсації власникам житла в області, які прийняли переселенців
02/08/2022
Евакуювались з Харкова, а народили у Дрогобичі: як переселенці інтегруються в нове середовище
Вадим Табакера (4)

Вадим Табакера (4)

Вадим Табакера (5)

Вадим Табакера (5)

Вадим Табакера (2)

Вадим Табакера (2)

Вадим Табакера (3)

Вадим Табакера (3)

Вадим Табакера (6)

Вадим Табакера (6)

Arrow slider next
Arrow slider prev
Arrow slider next
Arrow slider prev

Поділитись

Facebook Telegram
Теги
вимушені переселенці
житло для впо

Останні новини

Усі новиниArrow Image
Гарячі лінії психологічної допомоги: перелік контактів у межах програми Першої леді «Ти як?»
25/03/2023
Гарячі лінії психологічної допомоги: перелік контактів у межах програми Першої леді «Ти як?»
25/03/2023
Синопники прогнозують завтра на Львівщині невеликий дощ
25/03/2023
 На Львівщині вшанували пам’ять видатного українця – В’ячеслава Чорновола (фото)
25/03/2023
Старт посівної, допомога медзакладам та школам: як минула доба на Львівщині
25/03/2023
Куди піти у Львівській області 26 березня: перелік подій у розрізі районів
25/03/2023
Минає 31-ша річниця з дня створення Служби безпеки України: привітання очільника області
25/03/2023
Ворог повинен знати: Україна не пробачить знущання з наших людей, не пробачить цих смертей і поранень – звернення Президента

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

+38 (032) 299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

112

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта

Мапа сайту

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

Мапа сайту

CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created