Представники бізнесу, який працює на Львівщині, зустрілись з працівниками Національної інвестиційної ради при Президентові України
Участь у зустрічі з представниками Національної інвестиційної ради при Президентові України, яка відбулася у Львівській ОВА, взяли понад 30 представників бізнесу.
Мета зустрічі – обговорити, з якими проблемами бізнес стикається та якої допомоги потребує від держави.
«Ми зустрілися з представниками не лише місцевого, а й релокованого бізнесу, які сьогодні працюють на теренах Львівщини. Бізнес – це основа, на якій зараз тримається держава, адже тут йдеться про створення робочих місць, сплату податків, що попри все дозволяє країні функціонувати. Зараз критично важливо, аби влада і бізнес підтримували постійний тісний зв’язок. Ми обговорили 12 важливих питань, зокрема щодо виїзду експортноорієнтованих підприємств за кордон. Необхідно створити можливість для представників підприємства на короткий термін виїхати за кордон з гарантією повернення для підписання різного роду бізнес-угод задля просування українського виробника», – зазначила секретарка Національної інвестиційної ради Галина Янченко.
Від початку повномасштабної війни на Львівщину релокувались понад 180 підприємств, з них 130 уже розпочали свою діяльність і створили 4511 робочих місць.
«Наша підтримка релокованого бізнесу продовжується. Ми запровадили обласну Програму підтримки бізнесу на загальну суму 50 млн гривень. Вона передбачає три основні напрями. По-перше, релоковані підприємства мають змогу отримати разову виплату в 100 тисяч гривень, за умови якщо вони зареєструвались на території Львівщини. Якщо ж на підприємстві створили додаткові 20 робочих місць, то ця сума подвоюється», – наголосив директор департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда.
У Львівській області діє також ваучерна підтримка бізнесу на період воєнного стану:
- Не більше ніж 50 тисяч гривень на маркетингові ваучери;
- Не більше ніж 80 тисяч гривень на ваучери для сертифікації продукції.
Ще один напрям допомоги покликаний підтримати підприємства в галузі харчової, легкої, машинобудівної промисловості. Їм надається безповоротна фінансова допомога у розмірі до 500 тисяч гривень на закупівлю обладнання. Детально ознайомитись з Програмою можна за посиланням.
Як розповів заступник гендиректора релокованої компанії «Пожмашина» Олександр Москаленко, переїхати вирішили ще в березні, адже у той час регіон, у якому розміщені виробничі лінії підприємства, був під тимчасовою окупацією військ рф.
«Ми зупинили свій вибір на Львівщині, адже виробничі потужності цього регіону є значними. Доступ до кадрового потенціалу у регіоні є хорошим, а підтримка зі сторони Львівської ОВА була повсякчасною. Нам приємно співпрацювати з владою на місці і ми здивувалися рівню підтримки, який виявився більш ніж достатнім. Також нам надали інформацію, як організувати краще бізнес в регіоні, які є ринки збуту та яким є ринок праці для пошуку персоналу. Також нам допомогли у роботі з державними підприємствами, які забезпечують постачання електроенергії, газу та комунальних послуг. Це все досить прості речі, які можуть займати в нашій країні багато часу, але влада показала себе з найкращої сторони», – розповів пан Олександр.
Промислова компанія «Пожмашина» – сучасне підприємство, єдиний виробник великої спеціалізованої протипожежної техніки в Україні, лідер на ринку пожежної, спеціалізованої та сільськогосподарської техніки. Релокувалось підприємство із Чернігівської області. Зараз тут працюють як жителі Львівщини, так й інших областей України.