Реєстр суб’єктів з племінної справи у тваринництві доповнили ще 2 суб’єкти господарювання Львівщини
Відповідний статус отримали господарства у галузі скотарства та рибництва.
Відбулось засідання регіональної експертної комісії з розгляду матеріалів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві. Комісія засідала на базі фермерського господарства «Пчани Денькович», що на Стрийщині.
Такі комісії проводять щоквартально. Претендентами на отримання відповідного статусу за поданими у ІІ кварталі заявками стали 2 суб’єкти господарювання:
- у галузі скотарства – ФГ «Пчани Денькович» Стрийського району - на присвоєння статусу племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи;
- у галузі рибництва – СФГ «КОРОП» Львівського району - на присвоєння статусу племінного репродуктора з розведення коропа української рамчастої породи галицького внутрішньопородного типу.
Як повідомила начальниця відділу рослинництва і тваринництва департаменту агропромислового розвитку ОВА Світлана Долинська, в обох господарствах селекційно-племінна робота направлена на покращення генетичного потенціалу поголів’я та підвищення продуктивності стад.
Члени комісії проаналізували показники продуктивності стад та виробничої діяльності претендентів, а також ознайомились з технологіями вирощування племінної ВРХ та веденням племінного обліку у господарстві «Пчани Денькович».
Показники виробничої діяльності «Пчани Денькович» та показники поголів’я ВРХ відповідають вимогам до присвоєння статусу племінного репродуктора. Середня продуктивність молочного стада по українській чорно-рябій молочній породі становить 5697 кг молока на корову в рік (110% до показника по області). За 3 роки поголів’я корів вищезазначеної породи збільшилось втричі. Окрім цього, господарство займається розведенням племінної худоби симентальської породи молочно-м’ясного напряму продуктивності та має присвоєний статус племінного заводу по цій породі.
Сімейне фермерське господарство «Короп» вирощує елітний рибопосадковий матеріал з подальшою реалізацією, і лише частково – вирощує триліток для отримання високої маси риб. У ставовому фонді налічується близько 60 га водного плеса. Впродовж 5 років у господарстві проводились роботи з селекційного досягнення галицького внутрішньопородного типу української рамчастої породи коропа, зокрема вирощування відселекціонованого племінного матеріалу галицького коропа в умовах монокультури і розрідженої густоти посадки. Результатом селекційного досягнення стало отримання рибопосадкового матеріалу однорічок з підвищеною на 15% живою масою та одноманітним лусковим покривом».
«Сучасний стан ведення виробництва у галузі тваринництва вимагає від суб’єктів господарювання впровадження найновіших технологічних процесів, забезпечення збалансованої кормової бази для тварин, утримання високопродуктивного поголів’я. Це дає можливість отримувати високі виробничі показники, розвиватись та забезпечувати високопродуктивним племінним (генетичним) матеріалом товарні господарства області», - прокоментувала директор департаменту АПР облдержадміністрації Тетяна Гетьман, голова регіональної експертної комісії.