IMG 0272
Сьогодні, 19 липня, відбулась зустріч з представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні.
Сьогодні, 19 липня, відбулась онлайн-зустріч з представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні. Іноземні партнери висловили готовність надалі допомагати нашій країні в гуманітарному плані, тому основну увагу зосередили на поточних потребах Львівщини у роботі з внутрішньо переміщеними особами.
Нагадаємо, що офіційно на теренах Львівщини перебувають близько 243 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких понад 75 тисяч – діти. Відтак постає питання розміщення цих людей в межах регіону.
«Змобілізувавши зусилля як держави, так і місцевих громад та неурядових організацій, ми зможемо створити необхідні умови для комфортного проживання усіх людей, які знайшли прихисток на теренах Львівщини. Бюджетна сфера області сьогодні цілком справляться з навантаженням, проте надважливим є питання умов проживання для переселенців. Більшість ВПО проживають у закладах соціальної інфраструктури – школах, дитячих садках, народних домах тощо. Тому зараз в області напрацьовують альтернативні варіанти розміщення, аби вже з 1 вересня діти, в тому числі з інших областей, могли розпочати навчання за партами. У цьому плані у нас є готові проєкти, в тому числі будівництво модульного житла чи ремонт гуртожитків», - зауважив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
До слова, в області затвердили Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів на загальну суму в понад 100 млн гривень. В її межах фінансуватимуть заклади професійно-технічної, вищої освіти та заклади соціального захисту. У перелік увійшли проєкти, які при мінімальних капіталовкладеннях у найближчій перспективі зможуть забезпечити розгортання понад 2 тисяч додаткових ліжко-місць для ВПО. Станом на сьогодні тривають роботи на 14 об’єктах.
«Оскільки кількість ВПО в області чимала і може зростати, нам потрібно створити додаткові місця для проживання людей, а для цього є потреба в постійній підтримці благодійників та міжнародних партнерів. Пам’ятайте, що це неабиякий внесок у нашу спільну Перемогу!», – додав Іван Собко.
Офіс ООН з координації гуманітарних справ (УКГС) та партнери ознайомили учасників із роботою та структурою гуманітарної спільноти, а представники області продемонстрували модель консультативно-координаційного центру, створену місцевою владою на рівні громади.
В межах заходу результати своєї діяльності по Україні презентували Кластер продовольчої безпеки. Кластер з питань захисту та Кластер управління таборами.
Управління ООН з координації гуманітарних справ працює в Україні з 2014 року. Спершу представники допомагали українцям в східних областях, однак з повномасштабним вторгненням росії, свої зусилля Управління скерувало на всю територію України.
Усі партнери погодилися продовжувати регулярні зустрічі між представниками області та гуманітарними організаціями для покращення гуманітарної координації на обласному рівні.
IMG 0286
Підпишіться, щоб отримувати листи.