Небайдужих мешканців громад закликають стати волонтером та підтримати переселенців поважного віку
Сьогодні в області шукають волонтерів, які готові супроводжувати людей похилого віку з числа внутрішньо переміщених осіб в територіальних громадах області.
Їх пошуком займається робоча група «Медико-психосоціальної допомоги», яка вже тривалий час працює з переселенцями, що приїжджають на Львівщину рятуючись від бойових дій. Сюди входять представники департаментів соціального захисту, охорони здоров’я, культури Львівської ОВА та шпиталь Шептицького.
Як розповіла під час брифінгу у медіацентрі «Україна» голова робочої групи «Медико-психосоціальна допомога», радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун сьогодні в область евакуюється значна частка людей саме похилого віку, дуже часто вони без супроводу та і в подальшому потребують допомоги та підтримки.
«Ні для кого не секрет, що починаючи з середини квітня, аудиторія, яка приїжджає сюди на Львівщину, радикально змінилася. У більшості – це люди похилого віку, люди, які не мають можливості виїхати з наших громад, а готові тут проживати рік-два, а то й більше. Вікова категорія дуже різна, від 60-ти років. До прикладу, вчора зустрічали бабусю, якій 97 років. Приїжджають без супроводу, дуже часто без документів», - розповіла Галина Бордун.
Саме такій категорії постраждалих від війни переселенців і покликана допомогти ініціатива соціальної відповідальності.
До волонтерства планують залучати людей, які колись працювали чи працюють в освітній сфері чи мають дотичність до соціальної допомоги, волонтерства. Йдеться про підтримку, догляд та супровід вищезазначених категорій населення.
Презентували ініціативу соціальної відповідальності наприкінці червня, а вже за 2-3 тижні спільно з кафедрою біоетики Українського католицького університету проведуть перше навчання для охочих послужити волонтерів.
«Ця категорія є найбільш вразливою. Важливо, щоб ті люди, які готові супроводжувати, спілкуватися, годувати, гуляти, доглядати, мали певні правильні навички. Я впевнена, що Львівщина справиться з цим непростим завданням і ми зможемо знайти небайдужих людей, які готові послужити переселенцям у такий непростий час»,- додала Галина Бордун.
Волонтер може зареєструватися за посиланням і визначити періодичність днів в тижні (не менше двох робочих днів) та вибрати центр для допомоги. Також можна писати на електронну пошту medpsysocial.aid@gmail.com.
Як ми вже раніше зазначали на Львівщині сьогодні проживає більш як 240 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців. Понад 30 тисяч –люди пенсійного віку, ще 10 тисяч мають інвалідність.