Науковці Львівщини продемонстрували свої технічні досягнення в аграрній галузі
На базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Науково-технологічні засади в сучасних організаційно-економічних умовах агропромислового виробництва».
Захід об’єднав понад 70 учасників сільськогосподарського виробництва, представників обласної адміністрації, обласної ради, науковців.
Під час семінару обговорили питання щодо сільськогосподарського виробництва в умовах змін клімату, розвитку галузі насінництва як основи зерновиробництва, застосування засобів захисту рослин як важливої складової технології вирощування сільськогосподарських культур. Також значну увагу приділили розвитку громадського тваринництва в сучасних умовах господарювання.
Опісля учасники оглянули дослідні поля у с. Ставчани та представили наукові досягнення (селекції, технології) зернових та технічних культур на демонстраційному полігоні Інституту.
Спеціалісти Інституту приділяють все більше уваги інноваціям у технологіях та правильному підбору сортів і гібридів сільськогосподарських культур. Також були розглянуті теми щодо здійснення контролю на етапах вирощування, термінів обмолоту, їх вплив на урожайність та якість зерна.
«Вже ні для кого не секрет, що сезон 2022/2023 років буде напевно найважчим за всю історію незалежності України, але у будь-якій кризі треба шукати можливості. Аграрії Львівщини у цьому році збільшили посівні площі на 4%, намагаючись компенсувати, принаймні частково, втрати площ на окупованих територіях. Близькість до кордонів ЄС - це велика перевага для Львівщини в цьому році, адже саме цей регіон може перетворитись на головний ринок збуту в цьому сезоні», – відзначила Тетяна Гетьман.
На базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН створили Західний міжрегіональний науковий центр НААН. Він координує наукові дослідження та організацію впровадження їх результатів (інновацій) для суб’єктів аграрного підприємництва та соціально-економічного розвитку сільських територій семи областей (Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька).
Науковий центр спрямовує зусилля вчених визначеного переліку наукових установ та закладів вищої освіти різної спеціалізації, розміщених у зоні діяльності та віднесених до сфери координації центрів, незалежно від їх відомчої належності, на вирішення поставлених завдань.