Особливості цьогорічної вступної кампанії на Львівщині: що важливо знати
З 1 липня на Львівщині стартувала вступна кампанія.
Цього року зовнішнє незалежне оцінювання, яке необхідно скласти абітурієнтам для вступу у ВНЗ, відбуватиметься у вигляді національного мультитесту з трьох предметів – української мови, математики та історії України.
Про особливості вступу цього року розповіли у департаменті освіти і науки Львівської ОВА.
Нагадаємо, що до 7 липня на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, де зручніше буде складати тестування незалежно від того, де перебуватиме учасник у період проведення основної сесії: в Україні чи за кордоном.
Завантажити запрошення-перепустку для складання тесту можна буде тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ (після 12 липня). У перепустці зазначать дату, час і місце основної сесії.
Вступникам, які з 20 травня по 7 червня підтвердили участь у НМТ і хотіли б скласти тестування під час додаткової сесії, потрібно пропустити другий етап вибору місця проходження НМТ під час основної сесії, а підтвердити участь у додатковій сесії і впродовж 8ー18 липня вибрати із запропонованого переліку країну/місто, де бажали б пройти тестування.
Основна сесія НМТ відбуватиметься у 21 області України та м. Києві, а також у містах 23 країн: Австрії, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Угорщини, Франції, Хорватії, Чехії і Швеції.
Під час додаткової сесії учасники зможуть скласти тестування також у Фінляндії (місто Гельсінкі) й Люксембурзі (місто Люксембург), США (місто Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, та місто Сакраменто, штат Каліфорнія), Словенії (місто Марібор), Німеччині (місто Берлін), Швейцарії (місто Берн).
Прийом заяв і документів від вступників розпочнеться 29 липня 2022 і буде тривати до 30 вересня 2022 року
Заяви на вступ подаються через електронний кабінет.
Реєстрація особистих електронних кабінетів для випускників 11-х класів, а також вступників на основі диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста та молодшого бакалавра, розпочалася з 1 липня.
Для реєстрації електронного кабінету на відповідній сторінці необхідно ввести такі дані:
- адресу актуальної електронної пошти (вона стане логіном в особистому електронному кабінеті) та пароль;
- серія та номер документа про ПЗСО;
- номер, PIN-код, рік отримання сертифіката ЗНО;
- середній бал документа про ПЗСО;
З 14 липня в електронному кабінеті з’явиться можливість подавати заяви на вступ, а також документи до ЗВО.
У 2022 році абітурієнт має право подати 20 заяв, при цьому для вступу на бюджет їхня кількість не має перевищувати 5. Після подання першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо.
Вступ на базі повної загальної середньої освіти відбуватиметься:
- для навчання за кошти державного бюджету – за результатами НМТ або ЗНО 2019-2021 років;
- для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб вступ відбуватиметься – за результатами мультитесту лише на висококон’юнктурні спеціальності.
До них належать такі галузі знань:
- - 05 «Соціальні та поведінкові науки»;
- - 06 «Журналістика»;
- - 07 «Управління та адміністрування»;
- - 08 «Право»;
- - 12 «Інформаційні технології»;
- - 22 «Охорона здоров’я»;
- - 24 «Сфера обслуговування»;
- - 28 «Публічне управління та адміністрування»;
- - 29 «Міжнародні відносини»;
- - 035 «Філологія» (за винятком спеціалізацій з української, кримськотатарської мови та літератури і фольклористики)
- - 05 Соціальні та поведінкові науки
- - 07 Управління та адміністрування
- - 28 Публічне управління та адміністрування
Для вступу на інші спеціальності на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб необхідно подати мотиваційний лист. Вимоги до мотиваційних листів визначаються Правилами прийому закладу освіти.
Вступ при наявності пільг:
Якщо вступник належить до категорії осіб, які мають право на зарахування за квотами, пільга має бути підтверджена приймальною комісією одного із ЗВО, наступні заяви абітурієнт можете подавати самостійно в електронному кабінеті. Але після подання першої заяви він вже не зможе додати документ на підтвердження пільги та скористатися нею.
Прийом заяв на вступ розпочинається 14 липня і триватиме до:
- 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів;
- 18:00 22 липня – для осіб, які вступають за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а також вступних іспитів і творчих конкурсів, які склали з 1 по 13 липня.
Вступна кампанія складається з кількох етапів, кожен з яких має визначені строки, зокрема:
- строки прийому документів, проведення конкурсів, формування рейтингових списків, вступних іспитів, співбесід, конкурсного відбору та зарахування.
- Творчі конкурси проводять в кілька потоків з 1 по 18 липня включно (для вступників на місця державного та регіонального замовлень (бюджетні місця) за графіком, затвердженим закладом освіти).
Співбесіди у ЗВО проводять з 9 до 16 серпня 2022 року включно.
Строки реєстрації для участі у творчих конкурсах визначає приймальна комісія закладу вищої освіти за умови, що:
- прийом заяв та документів починається не пізніше ніж 24 червня;
- триває не менше десяти днів;
- завершується до початку останнього потоку проведення творчого конкурсу.
Строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за іншими (крім денної) формами здобуття освіти за кошти державного або регіонального бюджету або за рахунок цільових пільгових державних кредитів не відрізняються від строків прийому документів на денну форму навчання.
Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на контракт визначають правилами прийому відповідного закладу освіти. При цьому:
- прийом документів починається не раніше ніж 29 липня;
- тривалість кожної сесії прийому документів становить не більше ніж 30 днів;
- зарахування проводять не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв і документів, протягом яких проводять конкурсний відбір, але не пізніше ніж 30 листопада 2022 року.
22 липня оприлюднять рейтинги осіб, яких рекомендують до зарахування на навчання за кошти державного бюджету.
Зарахування вступників на навчання на бюджет відбудеться 5 серпня, на контракт – не пізніше ніж 30 вересня 2022 року.
Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого раніше ступеня вищої освіти:
- реєстрація вступників для складання магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту розпочинається 27 червня та закінчується о 18:00 18 липня;
- реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 1 серпня; прийом заяв та документів, розпочинається 16 серпня, і закінчується 23 серпня для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди замість магістерського тесту навчальної компетентності або магістерського комплексного тесту;
- основна сесія магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту проводиться у період з 10 серпня до 17 21 серпня за графіком, затвердженим Українським центром оцінювання якості освіти;
- додаткова сесія магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту проводиться у період з 07 вересня до 10 вересня за графіком, затвердженим Українським центром оцінювання якості освіти.