Шляхами повстанців: в області пропонують мандрівку до криївки в Гавареччині
З 1942 року в лісах Золочівщини воювали загони УПА. Молоді хлопці та дівчата боролись за волю своєї держави і показали небачений героїзм та мужність, які і сьогодні надихають та ведуть у бій наших земляків. Управління туризму та курортів у серії «Патріотичні мандри Львівщиною» пропонує відвідати місце бойової слави українських повстанців.
На заході України було близько 10 тисяч криївок. Криївка в Гавареччині виконувала роль бойового поста, хоча періодично тут проводилися зустрічі вищого командування УПА. Вона була чинною в період з листопада 1941 року по лютий 1947 року.
Цей сховок відомий тим, що в ньому працював та загинув референт крайової округи ОУН, відважний сотник УПА Іван Керницький, псевдо «Крилатий», де він з дружиною у листопаді 1946 року оселився для ведення пропагандистської діяльності. У криївці готували вишкільні матеріали, антивиборчу пропагандистську літературу – листівки, замінники бюлетенів з тризубами і відповідним текстом для опускання у виборчі урни.
18 лютого 1947 року криївку викрили. «Крилатий» кинувся палити документацію. Через брак кисню папери не горіли. Тоді він наказав дружині йти на пролом, що мало забезпечити притік повітря для горіння документів і відвернути увагу ворогів. Вона нашвидкуруч попрощалася і кинулися через люк з криївки. Це забезпечило притік кисню, внаслідок чого документи згоріли дотла. Аби не потрапити у полон і під час тортур не здати побратимів, Іван Керницький застрелився із пістоля. Дружину Ганну відправили у Сибір на заслання.
На сьогоднішній день у музеї-криївці відкрито Галерею Героїв, де представлені портрети борців за волю і незалежність України: Бандери, Шухевича, Коновальця та сучасний портрет Івана Керницького, а також історія боротьби Української Повстанської Армії за Українську державу.
Розташована криївка у селі Гавареччина, Золочівської ОТГ, вхід вільний.