На Львівщині планують запровадити програму психологічної підтримки для дітей, які постраждали через війну
Сьогодні, 29 червня, відбулась зустріч начальника Львівської ОВА Максима Козицького з представниками організацій «Карітас США», «Карітас України» та «Карітас - Львів УГКЦ». Основна діяльність організації на теренах області зосереджена на підтримці внутрішньо переміщених осіб та наданні їм гуманітарної допомоги, тому сторони обговорили напрями, в яких будуть співпрацювати надалі.
Під час зустрічі сторони окреслили найбільш проблемні питання, з якими зіштовхується область у роботі з внутрішньо переміщеними особами.
«Одним з пріоритетних завдань Львівської області є забезпечити внутрішньо переміщених осіб житлом. Серед категорій, які найчастіше евакуйовують – люди з інвалідністю та люди похилого віку. Зараз на Львівщині є більше тисячі локацій, де розміщують переселенців, здебільшого це заклади освіти. Наразі там проживають 20 тисяч людей. Для того, щоб розвантажити школи та вчасно розпочати навчальний рік, ми шукаємо альтернативні місця для розселення людей. За підтримки громад в межах обласної програми адаптовуємо під житло близько 14 гуртожитків, що дасть змогу додатково розселити понад тисячу осіб. Також надалі будуємо модульне житло. Велика частка витрат лягає саме на обласний бюджет, тому ми потребуємо підтримки в частині фінансування житлових проєктів», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
До слова, зараз на Львівщині проживають близько 400 тисяч переселенців. Кількість офіційно зареєстрованих становить більше 240 тисяч, з яких понад 75 тисяч – це діти.
«Територіальні громади Львівщини активно долучаються до ремонту гуртожитків на своїх теренах. Однак таке житло потребує додаткових інвестицій, аби забезпечити там дійсно якісні умови для проживання. Це стосується закупівлі побутової техніки, меблів. Зараз ми співпрацюємо з організаціями, які допомагають гуртожиткам закладів освіти отримати все необхідне. Оскільки кількість ВПО в області чимала і може зростати, нам потрібно створити додаткові місця для проживання, а для цього є потреба в постійній підтримці благодійників та міжнародних партнерів», – зауважив заступник начальника ЛОВА Іван Собко.
За словами Максима Козицького, не менш важливою є робота в плані психологічно-емоційної підтримки людей, які постраждали від війни. Особливо це стосується найбільш незахищеної категорії – дітей.
«Ми чудово розуміємо, що виклики, з якими зіштовхнулась влада, чималі, тому ми щиро хочемо допомогти чим зможемо. У нас є програма психологічного супроводу дітей з травмами війни. Упродовж п’яти років ми працювали у школах східних областей України, де ми розробили спеціальну програму, націлену на шкільних психологів та соціальних працівників. У нас є досвід роботи з дітками, допомагаємо їм пережити травми, отримані внаслідок війни. Цей напрям ми плануємо розвивати і у Львові», – розповів президент Міжнародного Благодійного Фонду «Карітас України» Тетяна Ставнича.
Від 24 лютого організація «Карітас» у Львівській області надала майже 180 тисяч послуг для ВПО та постраждалих від війни. Найбільше послуг стосується надання продовольчих товарів, що складає 71% від всіх видів допомоги.