«Інвестиції є необхідними для росту та відновлення економіки», — Максим Козицький на міжвідомчій нараді
Сьогодні, 24 червня, у Львівській обласній військовій адміністрації провели міжвідомчу нараду по індустріальним паркам Львівщини за участі начальника Львівської ОВА Максима Козицького, народних депутатів України та представників індустріальних парків Львівщини.
На зустрічі обговорили розвиток індустріальних парків, релоковані підприємства та нові підприємства, що будуть створюватись і зможуть обрати для себе вигідні умови старту або розширення бізнесу на території Львівщини.
«У час війни Західні області як Львівщина є такими в які варто та необхідно інвестувати. Ці інвестиції є необхідними для росту та відновлення економіки не лише регіону, але й цілої країни. Держава створює усі умови, щоб такі стимули для росту з'являтися. Саме завдяки реалізації проєктів індустріальних парків бізнес зможе розширюватися та створювати нові робочі місця. У нашій області для цього є усі передумови, тому ласкаво запрошуємо усіх інвесторів працювати та розвиватися саме у нас», — сказав Максим Козицький.
Директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда розповів, що за час війни на Львівщину релокувались 164 підприємства, 103 з них вже працюють.
«Львівщина суттєво перевиконує обласний бюджет і ми можемо інвестувати в інфраструктуру індустріальних парків, адже ми маємо досвід подібних бюджетних інвестицій в такі проєкти. Усі індустріальні парки Львівщини обласний бюджет осилити не зможе, саме тому підтримка держави стала б вагомим рушієм для ралізації проєктів такого масштабу. Львівщина готова до інвестицій як від вітчизняних, так і іноземних інвесторів, адже для цього у нашій області є усі передумови», — сказав Степан Куйбіда.
Він додав, що на Львівщині зареєстровані 9 індустріальних парків.
«Станом на зараз вони не функціонують, проте мають хорошу логістику та розташовані в старопромислових районах, де є виробничі площі які зараз можуть бути залучені та відновлені завдяки процесу релокації. Варто також згадати, що основною проблемою для інвестора все-таки залишається підключення до електромереж. Плата, яку беруть за підключення є, на мою думку, невиправдано завищеною і потребує перегляду. Впроваджені пільги безумовно пришвидшать процес пошуку інвесторів та запуску виробництва, але разом з тим держава повинна вирішити проблемні питання, про які писав вище. Тільки тоді ми зможемо говорити про створення нових робочих місць та посилення економічного потенціалу громад», — зазначив Степан Куйбіда.
Народні депутати наголосили, що індустріальні парки повинні стати одним із ключових інструментів післявоєнного відновлення та модернізації України, адже саме там має та буде зароджуватися нова промислова потужність нашої держави.
Ухвалені напередодні фіскальні стимули допоможуть залучити іноземні інвестиції та дозволять українським виробникам в умовах війни здійснити релокацію підприємств, відновити їхню роботу і створити робочі місця для фахівців у Львівській області та в Україні загалом.
У межах зустрічі також обговорили законопроєкти № 5688 та № 5689, які передбачають:
- звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування;
- звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;
- право органів місцевого самоврядування надавати пільги по окремих місцевих податках (податок на нерухоме майно, плата за землю, земельний податок).