Представниці Нобелівської жіночої ініціативи відвідали Львівщину, щоб висловити Україні свою підтримку

18 (4)
Делегація Жіночої ініціативи Нобелівських лауреаток перебуває із місією на Львівщині. Щоб краще зрозуміти становище переміщених українців та отримати уявлення про наслідки війни в гендерному розрізі, сьогодні Лауреатки Нобелівської премії миру зустрілись із представниками Львівської ОВА.
Мета місії – прислухатися до голосу українських жінок і допомогти іншим почути його, виявити солідарність і підтримку під час війни, а також підтримати українських активісток і активістів, які борються за мир, права людини, незалежність і процвітання України.
«Ми прибули сюди для того, щоб висловити свою підтримку українським жінкам та Україні загалом. Ми вважаємо своїм обов’язком приїхати сюди, висловити свою підтримку і поширити отриману інформацію по цілому світу. Ми відвідали притулки для переміщених осіб у Польщі та у Львові і чули багато думок, як з боку активістів, так і звичайних людей, які там знаходяться. Червоною ниткою через розмови проходить меседж, що для українців, та українських жінок зокрема, мир – це вивід російських військ з усієї території України, а біженці повинні повернутися до своїх домівок. Також ми додаємо від себе ще один меседж, що Україна має бути відбудована. Ми постійно повторюємо, що ваша боротьба – це наша боротьба, ваш біль – це наш біль, і ваша свобода – це наша свобода», - зазначила учасниця делегації, Лауреат Нобелівської премії миру (Ємен) Тавакуль Карман.
Керівник апарату Львівської ОВА Ірина Шурпяк ознайомила гостей із викликами, які сьогодні стоять у сфері соціального захисту населення області і як вони змінились за час повномасштабного вторгнення росії.
До слова, станом на сьогодні лише офіційно зареєструвались на території області понад 240 тисяч людей, які є внутрішньо переміщеними особами. За даними мобільних операторів таких людей є значно більше. 2/3 від загальної кількості – жінки. Окрім цього, з кінця лютого через Львівщину, як транзитну область, до західної Європи проїхали декілька мільйонів людей.
Так, в межах зустрічі сторони обговорили питання надання медико-психологічної допомоги постраждалим, гуманітарної допомоги, запуск роботи освітніх закладів, зокрема дошкільних, облаштування місць для проживання переселенців на середню та довгострокову перспективи тощо.
Зазначимо, що після повернення делегація звітуватиме перед Генеральним секретарем ООН і посадовими особами ООН.
Також, візит задокументує українська режисера Ірина Цілик, постановниця картини «Земля блакитна, ніби апельсин». Прем’єра документального фільму запланована на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у вересні 2022 року.
Відтак, фільм, який демонструє силу і дух українських жінок, покажуть у різних країнах світу.