Уряд вдосконалив Порядок регулювання академічної мобільності щодо розширення можливостей навчання, стажування та викладання в своїй країні та за її межами.
Дія нового Порядку поширюється не лише на заклади вищої освіти і наукові установи, але й на заклади фахової передвищої освіти та частково на заклади професійної (професійно-технічної) освіти (ПТНЗ).
Учасниками академічної мобільності можуть бути учні та студенти згаданих навчальних закладів і працівники за основним місцем роботи українських закладів фахової передвищої, вищої освіти (наукової установи), які беруть участь у програмі академічної мобільності в іноземному або іншому українському закладі освіти (науковій установі).
Академічна мобільність за способом реалізації поділяється на:
«Якщо програма академічної мобільності здобувача освіти триває більше одного семестру, то стипендія виплачується за перший семестр. За решту терміну стипендія виплачується за рішенням стипендіальної комісії закладу освіти у випадку виконання певних умов. Як правило, ця стипендія виплачується не одразу, а після повернення здобувача освіти в Україну» - зазначив заступник голови ЛОВА Іван Собко.
На Львівщині функціонує 50 закладів профтехосвіти та 16 фахової передвищої освіти у яких навчається понад 22 тис. учнів та близько 7 тис. студентів відповідно.
У червні поточного року 86 учнів ПТНЗ перебувають за кордоном на стажуванні або проходять виробничу практику в межах передбачених навчальних планів (до 3 місяців).
До слова за пів року на виплату стипендій з місцевих бюджетів області спрямували понад 150 млн грн (або 40%), з яких близько 600 тис. грн учням, що перебувають за межами нашої держави.
Постанова КМУ від 13.05.2022 № 599 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань академічної мобільності» https://cutt.ly/DKgb0VS
Підпишіться, щоб отримувати листи.