Заклади професійно-технічної освіти області та бізнес готують робітничі кадри відповідно до потреб економіки
Днями на засіданні Регіональної ради професійно-технічної освіти при Львівській ОВА затвердили обсяги регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахових молодших бакалаврів у закладах професійної освіти.
Економіка країни змінюється. Відтак такі напрямки, як сільське господарство, будівництво, електромеханіка, електрогазозварювання набувають нового значення та змісту.
«Львівська ОВА ставить перед собою завдання сформувати регіональне замовлення кадрів виробничих професій. Простими словами, ми повідомили заклади професійно-технічної освіти фахівці яких спеціальностей нам потрібні. Економіка змінюється, а тому професії зварювальників чи механіків набувають нового змісту, враховуючи ті підприємства, які до нас переїхали», – розповів директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда в ефірі «Першого Західного».
До процесу формування кадрів залучають професійно-технічні заклади та бізнес. Останній, своєю чергою, допомагає сформувати навчальні плани відповідно до нових вимог, які диктує економіка та ринок.
При формуванні регіонального замовлення акцент зробили на:
- галузеве спрямування професій будівельного напряму, машинобудування, легкої промисловості та сфери обслуговування;
- потреби ринку та релокованих підприємств.
Торішній затверджений обсяг регіонального замовлення був виконаним майже на 90%, що є одним з найбільших показників по всій Україні. Водночас лише 17% випускників шкіл вступають в заклади профтехосвіти у той час, як у деяких країнах ЄС цей показник є в рази більшим.
Разом з Департаментом освіти і науки надалі проводитимуть більше профорієнтаційних заходів для учнів, залучаючи бізнес, щоб максимально популяризувати робітничі професії.
Щодо будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб, то Львівська область зараз більше сконцентрувалася на капітальному та поточному ремонті гуртожитків.
«Спершу в обласному проєкті було 11 гуртожитків, а зараз вже 14. Це приблизно 1300 – 1500 тисячі місць. Основні будівельно-монтажні роботи на всіх об’єктах мають завершити упродовж 1,5 місяця. Зараз ми вивчаємо інші гуртожитки, які є на території області. Ймовірно цей перелік ми доповнимо ще на 10 об’єктів. Наше завдання зараз – мати орієнтовно 3-5 тисяч резервних місць для поселення. Додатково будуються модульні містечка в Дрогобичі та Бортятино», – додав Степан Куйбіда.