«Важливо, щоб кожна громада могла реалізувати свій проєкт транскордонного співробітництва», – Максим Козицький під час зустрічі щодо Програми транскордонного співробітництва Польща – Україна

8
На Львівщині реалізовують 42 проєкти міжнародної технічної допомоги в межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Україна.
Сьогодні, 9 червня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з представниками Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща – Україна.
Керівник Центру Європейських проєктів Лєшек Буллєр зазначив, що через пів року планують затвердити кошторис Програми на 2021-2027 роки. У червні 2023 року почнуть приймати заявки на участь. Реалізація обраних проєктів - переможців Програми відбудеться у 2024 році.
«Дякуємо за участь Львівщини у попередніх періодах програми та найбільшу кількість проєктів, які спільно реалізовуємо. Проєкт програми на новий період включає такі пріоритетні напрями: довкілля, охорона здоров’я, туризм, співпраця, кордони. Загальний бюджет Програми на 2021- 2027 роки становить понад 177 млн євро. До участі на рівних умовах запрошуємо не лише області, які мають спільний кордон з Польщею, але й інші», – зазначив Ляшек Буллєр.
Очільник області подякував польським партнерам за успішно впроваджені три програмні періоди Програми транскордонного співробітництва Польща - Білорусь - Україна.
«Так, впродовж дії Програми 2014-2020 років на Львівщині реалізують 42 проєкти міжнародної технічної допомоги, де бенефіціаром виступає Львівська ОВА. Загальна сума більше 50 млн євро», – наголосив Максим Козицький.
Це зокрема, проєкт LIP «Створення системи швидкого реагування на злочини та події Львові». Він передбачає завершення будівництва нової адміністративної будівлі львівської поліції на вул. Стрийській у Львові, у якій буде розташований центр оперативного реагування на злочини, а також ремонт відділів поліції та закупівлю техніки. Ще один важливий проєкт – «РовеЛове Розточчя – разом попри кодони», який спрямований на розвиток велосипедної інфраструктури Розточчя та мережі нових геотуристичних інформаційних центрів.
«Важливо активізувати громади до участі у Програмі. Чим більше проєктів реалізуємо, тим швидше покращиться рівень життя людей. Кожна громада має реалізувати свій проєкт. Дякую, що Польща є нашим партнером, те, що ви робите для нас, це справді величезна допомога та підтримка», – підкреслив очільник Львівщини.
Своєю чергою керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк зазначив, що громади Львівщини найбільше зацікавлені у реалізації проєктів у напрямах екології, зокрема очисних споруд, розвитку медицини та прикордонної інфраструктури.
«Сподіваюся, що нова програма 2021-2027 надасть нам можливості розширити горизонти та напрями співпраці, а наявне українсько-польське двостороннє партнерство, що сформувалася в процесі успішного впровадження проєктів, дозволить нам пліч-о-пліч надалі працювати для розвитку територій», – зазначив Роман Шепеляк.
Він також додав, що до Програми 2021-2027 рр. ЛОВА подала великий інфраструктурний проєкт «Розвиток паліативної та геріатричної допомоги, а також підвищення якості медичних послуг для онкохворих у лікарнях Львівської та Тернопільської областей України та Кросно, підкарпатське воєводство, Польща».
В межах проєкту передбачається створення стаціонарного відділення паліативної допомоги, хоспісного відділення для онкохворих, будівництво нового корпусу блоку для розміщення частини радіологічного відділення, адаптація лікарняних кімнат для осіб похилого віку та невиліковно хворих пацієнтів. Бенефіціаром проєкту від Львівщини є КНП 4-та міська клінічна лікарня м. Львова.
Під час зустрічі сторони обговорили можливість організації для представників громад спільно із представниками Спільного технічного секретаріату навчань, де б детальніше громадам розповіли про механізм участі у програмі.