«Допомагати переміщеним громадянам потрібно спільними зусиллями влади та неурядових організацій», — Максим Козицький
Сьогодні, 8 червня, в будівлі Львівської ОВА відбулася координаційна зустріч Субнаціонального кластеру з питань захисту.
На зустрічі розповіли, що Львівщина станом на сьогодні залишається однією з пріоритетних областей, до якої щодня приїжджають люди з регіонів охоплених війною. Саме тому діяльність Кластера з питань захисту є важливим елементом для допомоги внутрішньо переміщеним особам зокрема. Кластер утворюють 62 партнерські організації, серед яких агенції ООН, міжнародні та національні неурядові організації.
«Система кластерів станом на зараз поширена на всю країну, адже це питання стояло дуже гостро від 2014 року. Львівський Кластер покриває декілька областей на заході України. Однією з основних цілей Кластера є покращення у сфері захисту ВПО. Серед основних функцій є координація, адвокація та збір коштів для проєктів у сфері захисту», — повідомили під час презентації Кластера.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький розповів, що щодня Львівщина приймає по декілька евакуаційних потягів.
«Допомагати переміщеним громадянам потрібно спільними зусиллями влади та неурядових організацій, і ми хочемо бути партнерами з вами в цьому процесі. На Львівщині уже працює декілька обласних програм. Сьогодні ми відкрили Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей. Основні проблеми, з якими ми стикаємося — це розміщення ВПО. Ми повинні розпочати наступний навчальний рік в школах і садочках вчасно, тому нам потрібно буде перемістити ВПО в інші заклади. Ми намагаємося організовувати додаткові місця, щоб забезпечувати переміщених людей усім необхідним, але нам потрібна допомога». — Зазначив очільник області.
Координаторка проєкту медико-психологічної допомоги, який діє під егідою Львівської ОВА від початку повномасштабного вторгнення, та радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун розповіла про те, над чим зараз працює проєкт.
«Нашою метою є підтримка і супровід ВПО та їхнє лікування і реабілітація. На сьогодні відгукнулися 18 церков Львівщини, які розміщують у себе переміщених осіб. Церкви готові брати таких людей, але не мають фізичної можливості, щоб надавати допомогу усім, тому ми зараз напрацьовуємо варіант залучення волонтерів, які б допомагали в цьому процесі», — пояснила Галина Бордун.
Також на зустрічі були присутні директор департаменту з питань соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес та директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк.
Організації представили свої програми та майбутні проєкти роботи з ВПО. Учасники Кластера повідомили, що готові долучитися до співфінансування ремонту у гуртожитках та інших закладах, де можна на тривалий час поселити ВПО.
Також вони додали, що допомагатимуть з навчанням та залученням волонтерів для супроводу людей з інвалідністю. Виїжджатимуть у складі робочої групи, яка вже працює під егідою ОВА у районах області і надаватимуть вимушеним переселенцям медичний супровід та правове консультування. Перший такий спільний виїзд, зі залученням фахівців з різних сфер, відбудеться уже найближчим часом – у Новояворівську громаду.