Права дітей в умовах збройного конфлікту: Національна школа суддів України організувала семінар на тему захисту дітей
Сьогодні Національна школа суддів України провела для суддів та помічників суддів місцевих загальних та апеляційних судів онлайн-семінар «Права дітей в умовах збройного конфлікту».
Організаторами заходу є відділ підготовки суддів та Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України. Спікером семінару став начальник Служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис.
«Надзвичайно важливо, щоб у період воєнного стану справи щодо захисту дитини були пріоритетними у роботі наших суддів. Особливого розгляду потребують проблемні справи щодо усиновлення дитини, позбавлення батьківських прав у час війни. До слова, станом на 1 червня, на Львівщині перебувають 2190 – дітей-сиріт, з них 1964 проживають у сімейних формах виховання, тобто під опікою, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях», - зауважив Володимир Лис.
Серед тем, що виносились на обговорення:
- позбавлення батьківських прав та усиновлення дітей в період воєнного стану;
- забезпечення прав дитини в межах кримінального провадження та огляд міжнародних та національних нормативно-правових актів в сфері прав дитини.
Окремо висвітлювались перспективи розвитку українського законодавства у сфері захисту прав дитини, викликані збройним конфліктом та запровадження моделі Барнахус в національній практиці.
«В час російського вторгнення діти є особливо вразливою частиною населення і кількість тих з них, хто залишився без батьківського піклування та перебувають у небезпеці з кожним днем зростає. Потрібно докласти всіх зусиль на правовому полі для їх захисту і допомогти у фізичному і психологічному відновленні внаслідок завданих травм», – зауважила Директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна.
До слова, від початку війни Національна школа суддів створює осередок для обговорення і вирішення актуальних питань, нетипових для мирного часу. Серед таких важливих тем – захист прав дітей, які найбільш чутливі до подій війни.