У Львові презентували виставку кам’яних вишиванок із Нової Каховки

Vyst (2)
У Львові показали виставку унікальних кам’яних вишиванок авторства художника-бойчукіста Григорія Довженка та історичну спадщину Нової Каховки, яку окупувала російська армія у перший день війни — 24 лютого 2022 року.
На відкритті виставки студенти-реставратори Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. Івана Труша відтворювали елементи кам’яних вишиванок за унікальною технологією самого автора.
Під час створення кам’яних квітів та орнаментів – поруч на стендах можна було прочитати історію цього архітектурного стилю у Новій Каховці та побачити архівні світлини звідти.
“Метою цієї виставки є розвінчання радянських міфів та привернення уваги до культурної спадщини Півдня України і мистецького спадку Нової Каховки, яка нині є тимчасово окупована. Виставка присвячується українським художникам та архітекторам Нової Каховки, що 70 років тому у складний повоєнний час натхненно створювали місто для щасливого і мирного життя”, – зазначають організатори.
Виставка на площі Ринок у Львові триватиме до 15 червня, а далі помандрує до Польщі та міст, де зараз перебувають переселенці із Нової Каховки та загалом із Херсонщини.
Організаторами проєкту є управління охорони історичного середовища, ЛКП "Бюро спадщини", а також архітекторка, членкиня НСАУ, засновниця “Новокаховського товариства охорони культурної спадщини”, автор проєкту “Кам’яні вишиванки Нової Каховки” Тетяна Євсеєва та архітекторка, дослідниця, співавтор науково-просвітницьких проєктів НКТОКС Єлизавета Євсєєва.