Бізнес Львівщини стає енергонезалежним: в області продовжують встановлювати сонячні станції
Сьогодні, 25 травня, з метою популяризації розвитку відновлюваної енергетики, відбулось ознайомлення з роботою дахової сонячної електростанції ТзОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар».
Цю електростанцію ввели в експлуатацію нещодавно, і працює вона для компенсації власного споживання електроенергії, без використання стимулюючих «зелених» тарифів.
Як зазначили у департаменті ПЕК, енергозбереження та ЖКГ - це свідчить про те, що підприємства Львівщини активно використовують відновлювані джерела енергії.
Роботи по будівництву сонячної станції виконало ПП «Правильне електроживлення». Директор підприємства Володимир Степчук розповів про технічні характеристики та роботу електростанції. Так, станція вироблятиме за
рік приблизно 190 тис кВт*год електроенергії, термін її окупності - 3,5 роки.
«З початком воєнного вторгнення рф в Україну, бізнес Львівщини не зупиняв свою діяльність. Саме використання відновлюваних джерел енергії є одним із найбільш важливих напрямів енергетичної політики Львівщини, спрямованої на заощадження традиційних паливно-енергетичних ресурсів та поліпшення стану навколишнього природного середовища. Сонячні електростанції для власного споживання можуть бути затребуваними в різноманітних сегментах малого, середнього і великого бізнесу – на підприємствах харчової промисловості, роздрібної торгівлі, складах та логістичних центрах, офісних центрах, агро-компаніях, готелях та базах відпочинку тощо», - зазначив начальник управління енергоефективності департаменту Микола Вознюк.
Як він додав, збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії, в тому числі і сонця, в енергетичному балансі регіону підвищує рівень диверсифікації джерел енергоносіїв, що сприяє зміцненню енергетичної незалежності держави.
Зокрема, яскравим прикладом вирішення питання оплати електроенергії є заміщення дорогої електроенергії з зовнішньої електромережі, дешевою з власної мережевої СЕС.
Об’єм заміщення електроенергії, в залежності від характеру споживання, може складати 70-90% у весняно-літній та 15-20% в осінньо-зимовий період (орієнтовно 30-50% сумарно за рік). Це дозволяє знизити поточні витрати та підвищити енергоефективність та конкурентоспроможність.
Нагадаємо, що в області діє «Комплексна програма підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки», згідно з якою для жителів області з обласного бюджету передбачена фінансова підтримка шляхом відшкодування частини вартості обладнання, що використовують відновлювані джерела енергії.
На сьогодні в області є 76 діючих об’єктів відновлюваної та альтернативної енергетики потужністю понад 376 МВт, у тому числі 69 сонячних електростанцій, загальною потужністю понад 339 МВт.