У Львові відбувся благодійний показ фільму про вишиванки «Спадок нації»
У Всесвітній день вишиванки, 19 травня, у Львові відбувся показ першого документального повнометражного фільму «Спадок нації».
Стрічка, яку створили режисери Леся Воронюк і Олександр Ткачук, розповідає про етнографічні особливості національної української сорочки та пов’язані з нею традиції, а також про людські історії, де йдеться про те, що вишиванка – це символ і оберіг багатьох поколінь українців.
Організували показ управління молоді та спорту Львівської ОВА за підтримки Горіхового кіноцентру.
«Подивилася фільм на одному диханні. Автори показали нам багаторічну історію української вишиванки, людей, які її носили і досі носять, змогли передати нам, через екран, енергетику нашого народу та ще раз нагадали нам в цей непростий час для нашої країни, що ми є сильна та незламна нація. Вишиванка - це не просто вишитий шмат тканини, це те, що визначає нас як націю, несе в своїх орнаментах те, що нас усіх єднає незалежно від того, з якої частини України ми походимо. Я вважаю, що цей фільм варто демонструвати частіше в освітніх закладах та на публічних заходах, щоб усі ми знали і пам'ятали нашу культуру», – ділиться враженнями відвідувачка показу Анастасія Гармаш зі Львова.
Особливе місце у стрічці приділено ролі вишиванки, як символу нескореності і боротьби українців за свободу і незалежність, включаючи протистояння російській агресії сьогодні.
Долучитися до перегляду фільму змогли усі охочі львів'янини. До того ж, фільм відвідали також внутрішньо переміщені особи, які мешкають на «Арені Львів».
«Коли я була у Харкові, планувала на День вишиванки придбати собі, але завжди щось заважало. І коли я подивилася на це різноманіття вишиванок, я дуже була вражена. Коли завершиться війна я обов’язково знайду час і придбаю її для себе. У кожної жінки незалежно від віку, вишиванка повинна бути, бо це як наше обличчя, наш всесвіт, наша історія, наше майбутнє. Коли вишивають, вкладають душу, сенс, енергетику. Ми вийшли після перегляду під великими враженнями», – запевняє Світлана Ковєшнікова з Харківщини.
Жінка каже, що почерпнула для себе дуже багато цікавого під час перегляду: якими нитками вишивають, з яких тканин, чи це ручна робота чи апаратна, як відбувається увесь процес. Наголошує, що цей фільм повинен подивитись кожен, адже це те, що наповнює силою і розумінням.
Після показу відвідувачі долучилися до збору коштів на підтримку 46-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. загальна сума зібраних коштів становить 4 175 грн .