До Дня пам’яті жертв депортації кримських татар організували арт-акцію «OpenSky»
До Дня пам’яті жертв депортації кримських татар, який вшановують сьогодні, у Центрі Довженка організували арт-акцію «OpenSky». Авторами ідеї є відомий український художник-перформер Влодко Кауфман та ГО «Кримський дім у Львові».
Український композитор Богдан Сегін зіграв на піаніно, після чого на інструмент почали скидати сміття. Пізніше композитор зімітував гру на невидимому піаніно, демонструючи таким чином, що життя і мистецтво продовжуються, попри всі перешкоди.
Арт-акція є частиною великого проекту ГО «Кримський дім у Львові», в межах якого митці та мисткині «висвітлюють» через мистецтво події війни в Україні з метою зафіксувати, показати світу трагедію та боротьбу кримськотатарського народу.
Участь у заході взяв заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
«Ми вшановуємо сьогодні тих, кого депортували, а це 238 тисяч невинних людей.Пройшли роки, але ворог та його цинізм є незмінним, його характеризує антилюдськість і знищення усього людського. Та вірмо, що ми обов’язково переможемо, бо з нами правда, Бог і мужні Збройні Сили України. Ми розбудуємо нашу державу, повернемо Крим, а ви, як корінні мешканці, повернетесь додому. Україна і її кордони неодмінно будуть збережені! Ми бачимо, як кожного дня наші захисники звільняють населені пункти і це ще більше вселяє віру у перемогу! Дякую організаторам за цей захід, дуже вірю, що вам у нашому місті комфортно. Зі свого боку завжди ми готові вам допомогти», - наголосив Іван Собко.
Голова кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові» Халіл Халілов підкреслив, що цією акцією хочуть привернути увагу світу до жахіть війни.
«Сьогодні ми згадуємо про тисячі скалічених доль та втрачених людських життів. Добро і світло завжди переможуть, весь цивілізований світ нас підтримує. Ми віримо, що Україна здобуде перемогу», - наголосив Халіл Халілов.
Зазначимо, акція відбулась завдяки підтримці культурно-освітнього центру ім. Олександра Довженка та департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації.
Довідково:
18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року відбулась депортація кримських татар з Криму, спрямована не лише на знищення народу, а й на знищення цивілізації, яка століттями формувалась на півострові. Кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові» створила група кримськотатарських активістів у листопаді 2014 року. Він функціонує з метою збереження та розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу України, а також для знайомства львів'ян та гостей міста з культурою кримських татар.
Головою кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові» є Халіл Халілов. «Кримський дім у Львові» діє за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим. Щороку ККЦ «Кримський дім у Львові» бере участь в організації міжрелігійного семінару «Ковчег», який 14 років поспіль об’єднує українців, поляків, євреїв та кримських татар для спілкування, обміну досвідом, традиціями і культурою.