Актори Дрогобицького театру, попри основну роботу, активно допомагають фронту

281611679 545620930282831 3588697002389390276 N
Мангали, котли, бочка для копчення: колектив Дрогобицького театру забезпечує воїнів на передовій провізією
Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича з перших днів повномасштабної війни допомагає фронту. І це попри основну роботу. Актори та технічний персонал у перервах між репетиціями та виставами жертвують власні кошти, за які купують продукти та власноруч готують страви для українських воїнів.
Як розповів директор та художній керівник театру Микола Гнатенко, у перші місяці війни збирали гроші та готували вареники й голубці. Тоді на потреби переселенців, тероборони, фронту відправили понад 20 тисяч вареників, 200 кілограмів голубців, тисячі котлет.
Сьогодні ж колектив театру дещо змінив напрям «виробництва», займаються копченостями. Кажуть, такі продукти легше доставити на фронт, окрім цього, вони довго зберігаються.
«На подвір’ї театру є мангали, котли, бочка для копчення, коптити допомагають і підприємці з Дрогобича. Робимо шкварки, також так званий український снікерс. Вакуумуємо, пакуємо в ящики і відправляємо на фронт. Сьогодні, до слова, у нас чергова відправка», – зазначив Микола Гнатенко.
Цього разу від колективу Дрогобицького театру до військовослужбовців, які боронять Україну, поїдуть понад 200 кілограмів копченостей, сало, смалець тощо.
«Весь колектив старається докласти максимум зусиль, щоб якомога швидше перебороти спільного ворога. Ніхто не зважає на власний час, всі працюють по максимуму для перемоги», – додав керівник театру.
Також, окрім відправлень на фронт, тут готують їжу для поранених військових, які проходять лікування. Налисники з м’ясом, плов, тушкована картопля серед страв, які 2-3 рази на тиждень відсилають пораненим героям.
Разом з цим, актори продовжують свою основну працю. Понад 20 вистав на місяць у Дрогобичі, також є вистави у Трускавці. А вже за декілька днів, 22 травня, актори зіграють прем’єрну виставу на тему війни та людських стосунків Олександра Вітра «Смак сонця».