У Кам’яниці Корнякта презентують виставку, присвячену 110-літтю «Пласту» та 100-літтю куреня «Лісові чорти»
Пласт, українська національна форма скаутінгу, відзначає 110 років від часу свого заснування. Ідеєю засновників Пласту в Україні було виховання «нового люду» — патріотичних провідників, здатних приймати рішення, брати відповідальність, діяти нестандартно.
До 110-ліття заснування «Пласту» та до 100-ліття створення пластового куреня «Лісові чорти» у Львівському історичному музеї 18 травня презентують виставку «В пожежах всесвітніх…». Початок заходу о 12:00 (виставкова зала, ІІІ поверх).
Виставка не є всеохопною. Її творці намагалися кількома штрихами показати різні сторони багатогранної пластової роботи. Особливу увагу присвячено пластовому куреню «Лісові чорти», що відзначає своє 100-ліття, тому серед згаданих на виставці постатей є багато членів цієї яскравої формації.
Окремо висвітлюються аспекти діяльності, що зазвичай залишаються поза увагою дослідників, зокрема, просвітницька діяльність вихованців Пласту в радянській Україні у 1960—1980-х роках.
Автори виставки — учасники відродження і становлення організації в Україні, тому значною мірою відобразили у своїх розповідях також і власний досвід.
Куратори виставки: Петро Слободян, Ольга Свідзинська, Тарас Кузь.
Співорганізатори: Музей-архів Пластового руху, структурна одиниця Пласту — НСОУ.
Інформаційна підтримка: пластовий історичний проєкт «100krokiv.info»
Сприяння: Центральний державний історичний архів України у м. Львові;
Пластовий музей у Клівденді, США; пластова крамниця ScoutStyle.
Комп'ютерний дизайн: Ольга Аржанова.
Адреса: Львівський історичний музей (Кам’яниця Корнякта), пл. Ринок, 6, м. Львів (виставкова зала, ІІІ поверх).
Музей працює щодня, від 10.00 до 17.30 год.
У вирі Першої світової війни, коли перші пластуни воювали у лавах Українських січових стрільців проти московської навали, їхні молодші послідовники, ініціатори відновлення організації у Львові, склали обітницю, що починалася такими словами:
«В пожежах всесвітніх, у лунах кривавих
Під громом гармат, у важкій боротьбі
На лицарську честь і на предківську славу
Вітчизні обіти складаю такі…»
(Текст Олександра Тисовського).
Упродовж всієї своєї історії пластуни демонстрували, що здатні виконати взяті обов'язки — чи у відкритій боротьбі за свободу свого народу, чи у щоденній праці для зміцнення українського духу. І сьогодні члени Пласту активно борються за те, щоб завершити велику справу утвердження українського національного духу на власній етнічній території.