Мешканців Львівщини закликають бути обачними, щоб уникнути укусів змій
Від початку цього року у Львівській області зареєстрували 2 випадки госпіталізації людей з діагнозом укус змій. Інформують у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОВА.
Так, із настанням спекотної погоди змії покидають свої сховища, щоби погрітися під сонячними променями. На Львівщині поширена небезпечна отруйна змія гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах
За звичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту.
У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на відстані 10-15 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступити.
Для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.
Перша допомога після укусу змії:
- передовсім намагайтесь якнайшвидше упродовж 10-15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Отруту можна висмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо), при цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;
- промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть;
- обмежте фізичні зусилля, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі;
- не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо, це ще більше пошкоджує тканину тіла;
- забороняється накладати джгут на кінцівку.
Після надання першої допомоги потерпілого необхідно терміново доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки.
«Запам’ятайте: ваше життя та здоров’я і ваших рідних залежить від вибору правильної поведінки. Будьте обережні!», - наголошують у департаменті.