У межах розробки Регіонального плану управління відходами відвідали Новояворівський полігон

У Межах Розробки Регіонального Плану Управління Відходами Відвідали Новояворівський Полігон (1)
Полігон обслуговує жителів Новояворівської, Яворівської та Івано-Франківської територіальних громад.
Робота над Регіональним планом управління відходами у Львівській області до 2034 року триває. Заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула разом із директором департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Володимиром Кордою здійснили робочу поїздку на Новояворівський полігон побутових відходів. Мета візиту — оцінити стан полігону як одного з потенційних ключових об’єктів у межах формування кластерного підходу до управління відходами на території Львівської області.
Під час зустрічі обговорили також напрацьовані пропозиції щодо кластерного підходу на базі Новояворівського полігону та варіанти розміщення ключових об’єктів інфраструктури таких як сортувальні лінії, сміттєперевантажувальні і компостувальні станції тощо.
Новояворівський полігон експлуатується з 2007 року. Управління полігоном здійснює комунальне підприємство «Новояворівськжитло» Новояворівської міської ради. Полігон обслуговує жителів Новояворівської, Яворівської та Івано-Франківської територіальних громад, а також потенційно може увійти до складу кластера, що охоплює ще 8 громад Яворівського та Львівського районів.
Загальна площа земельної ділянки під полігоном становить 5 га. В межах земельної ділянки розташовані об’єкти: полігон побутових відходів; контрольно-пропускний пункт; контрольно-дезинфікуюча зона; автомобільна вага; сортувальна лінія - продуктивність якої становить 15 тонн/год та інше необхідне обладнання.
Під час візиту обговорили перспективи розвитку інфраструктури на полігоні та можливості розширення його функціональності в межах реалізації регіональної політики щодо управління побутовими відходами.
Станом на сьогодні в межах Новояворівської громади роздільним збором відходів охопили 95% жителів. Зазначимо, що КП «Новояворівськжитло» самостійно виготовляє контейнери для збору пластику та встановлює на території громади для його збору.
«Ми маємо бачити ситуацію сьогодні, щоб стратегічно планувати наступні 10 років. Саме тому надзвичайно важливо оцінити потенціал кожного об’єкта, як з погляду інфраструктури, так і логістики, і співпраці між громадами», — зазначив Володимир Корда.
Крім того, підприємство запровадило роздільне збирання відходів, що вже дає позитивні результати. Зокрема, у 2024 році було реалізовано понад 25 тонн ПЕТ-пляшок, 6 тонн макулатури та 3 тонни скла, що не лише зменшує навантаження на полігон, але й генерує додаткові надходження.