Чим небезпечна амброзія та як з нею боротися: пояснює департамент екології та природних ресурсів

Амброзія полинолиста
Амброзія — агресивна надзвичайно життєздатна рослина, яка стрімко поширюється і витісняє місцеву флору.
Щороку з настанням літа на Львівщині загострюється проблема, яка несе загрозу не лише довкіллю, а й здоров’ю людей. Йдеться про амброзію полинолисту — один із найнебезпечніших карантинних бур’янів, занесений до офіційного Переліку регульованих шкідливих організмів, що підлягають обов’язковому знищенню.
Амброзія — агресивна надзвичайно життєздатна рослина, яка стрімко поширюється і витісняє місцеву флору. Вона пристосовується до будь-яких кліматичних умов і швидко колонізує нові території. У період цвітіння з липня по жовтень – амброзія виділяє у повітря велику кількість пилку, який легко розноситься вітром на десятки кілометрів. Пилок амброзії є одним із найсильніших природних алергенів, який викликає алергічний риніт, кон’юнктивіт, бронхіальну астму.
Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, а також городи, сади, виноградники, пасовища, луки, лісосмуги. Часто росте на узбіччях залізниць та автошляхів, на берегах річок і ставків і навіть у парках та прибудинкових ділянках. Її легко помітити всюди, де порушено природний рослинний покрив.
Крім того, її неконтрольоване поширення загрожує біорізноманіттю – амброзія витісняє місцеві види рослин, змінює структуру екосистем і пригнічує природну рослинність.
«Амброзія – це не просто бур’ян, а реальна загроза для здоров’я людей і стабільності екосистем. Боротьба з нею має бути системною, а не епізодичною. Цей бур’ян не знає адміністративних меж – він поширюється там де його не знищують. Саме тому важливо, щоб кожна громада, кожне підприємство і кожна свідома людина долучалися до контролю та ліквідації амброзії. Від нашої спільної відповідальності залежить чисте повітря, безпечне довкілля і здоров’я людей», - наголошує Володимир Корда директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації.
Що може зробити кожен громадянин у боротьбі з амброзією? Прості, але ефективні кроки:
- Регулярно скошувати або виривати рослини амброзії з коренем до моменту цвітіння (липень–серпень);
- Слідкуйте за чистотою присадибних ділянок, територій біля установ, підприємств, дачних та садових ділянок;
- Повідомляйте органи місцевого самоврядування про осередки масового поширення бур’яну;
- Не будьте байдужими – долучайтеся до ініціатив громади, адже зменшити шкоду можна тільки разом.