В межах проєкту «Терапія мандрами» військовослужбовці, ветерани та члени їхніх сімей здійснили мандрівку до Дрогобича та села Новошичі

В Межах Проєкту «Терапія Мандрами» Військовослужбовці, Ветерани Та Члени Їхніх Сімей Здійснили Мандрівку До Дрогобича Та Села Новошичі (1)
У Дрогобичі учасники мали нагоду відвідати церкву святого Юра, прогулялися давніми вуличками міста, де збереглися пам’ятки середньовіччя, австрійської доби та міжвоєнного періоду.
В межах проєкту «Терапія мандрами» військовослужбовці, ветерани та члени їхніх сімей здійснили мандрівку до місць сили Львівщини — Дрогобича та села Новошичі.
Маршрут був побудований навколо глибоких сенсів: історичної пам’яті, духовного спадку та вшанування Героїв, які віддали життя за Україну.
Захід організував департамент спорту, молоді та туризму Львівської ОВА у партнерстві з ветеранським простором «Коло побратимів».
«Терапія мандрами — це шлях до внутрішньої тиші через дотик до нашої історії, до пам’яті й духовного коріння. Цей проєкт особливий тим, що дарує не лише відновлення, а й глибше розуміння, заради чого ми живемо й кого повинні пам’ятати. Коли ми відвідуємо такі місця — ми віддаємо шану, яку не можна висловити словами», — зазначив директор департаменту спорту, молоді та туризму Роман Хім’як.
У Дрогобичі учасники мали нагоду відвідати церкву святого Юра — один із найяскравіших прикладів галицької дерев’яної архітектури XV–XVI століть. Цей храм — не лише архітектурна перлина, а й об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Саме тут прозвучала молитва за Захисників, яка стала емоційним і духовним центром мандрівки.
Учасники також прогулялися давніми вуличками міста, де збереглися пам’ятки середньовіччя, австрійської доби та міжвоєнного періоду. Дрогобич відкрився як місто солі, Івана Франка, сакральної спадщини та багатоголосої історії.
Особливою стала зупинка в селі Новошичі, де у храмі Архистратига Михаїла відбулося освячення іменних ікон Воїнів, полеглих за Україну. Цей храм перетворився на сучасний Пантеон Українських Героїв — місце, де кожна ікона має ім’я, історію й живу пам’ять.
До організації заходу долучились Дрогобицька міська рада, Туристично-інформаційний центр м. Дрогобича та музей «Дрогобиччина».
Усі мандрівки для Захисників, Захисниць та членів їх родин є безкоштовними та фінансуються в межах обласної цільової програми розвитку туризму.
Нагадаємо, «Терапія мандрами» - це проєкт департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОВА, який передбачає організацію дозвілля й емоційне розвантаження для Захисників, Захисниць і членів їх родин.