У Львові відбувся Діалог високого рівня IV «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період»

У Львові Відбувся Діалог Високого Рівня IV «Добре Демократичне Врядування В Україні Досягнення, Виклики Та Шлях Вперед У Повоєнний Період» (1) (1)
Учасники обговорювали перспективи законодавчих змін у сфері багаторівневого врядування.
У Львові з 3 по 4 липня відбувся Діалог високого рівня IV на тему: «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період».
Упродовж двох днів представники українського парламенту, уряду, міжнародних організацій, Ради Європи, Центральної виборчої комісії, а також керівники органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій обговорювали перспективи законодавчих змін у сфері багаторівневого врядування.
Під час першого дня заходу учасники обговорили підготовку особливостей реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування з урахуванням викликів війни та процесу інтеграції до ЄС, розподіл повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, а також особливості відновлення місцевої влади на деокупованих територіях.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябікін представив пропозиції Міністерства щодо особливостей реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування.
«Уряд працює над концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Її розпочали ще в 2014 році. Вона стала основою децентралізації та надала громадам необхідні повноваження. Зараз ведеться робота з оновлення цієї концепції з огляду на воєнний стан та інтеграцію України в ЄС.
Проте ми розуміємо, що окремі важливі завдання Концепції 2014 року не виконані. На сьогодні жоден державний орган не має повноважень здійснювати належний нагляд за законністю дій ОМС. Розподіл повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, і між різними рівнями врядування є як ніколи актуальним.
Ми маємо завершити цю реформу і впроваджувати її враховуючи нові реалії. Це - основа сильної, прозорої та демократичної держави.
Щиро вдячний Раді Європи, Уряду та Верховній Раді України за організацію цієї платформи, яка стане дієвим інструментом для оновлення нашого законодавства.
Сьогодні наш головний пріоритет - перемога над ворогом. Відтак вже зараз ми маємо закладати фундамент правової системи, що відповідатиме викликам як воєнного, так і післявоєнного часу, водночас зберігаючи високі стандарти демократії», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Захід став важливою платформою для напрацювання спільного бачення щодо подальшого розвитку системи багаторівневого врядування в Україні, що відповідає європейським стандартам та враховує безпекові виклики сучасності.
Читайте також: Власники помешкань, які зазнали руйнувань через напад росії, можуть подати заявку на отримання компенсації