У Львові вшанували пам’ять польських професорів, яких розстріляли нацисти

У Львові Вшанували Пам’Ять Польських Професорів, Яких Розстріляли Нацисти (2)
Присутні поклали квіти до монументу та до хреста на місці розстрілу.
Сьогодні, 4 липня, відбулися заходи вшанування пам’яті львівських професорів, яких нацисти розстріляли в ніч на 4 липня 1941 року на Вулецьких пагорбах.
Щороку цього дня освітяни Львівщини вшановують пам’ять трагічних подій, що поєднують українську та польську історію. У липні 1941 року нацистські окупанти вночі заарештували й розстріляли у Львові майже півсотні польських науковців, викладачів та членів їхніх родин.
У вшануванні взяли участь керівники та представники львівських і польських вишів, Львівської ОВА, Львівської міської та обласної рад, польських громадських організацій. До заходу також долучились тимчасовий повірений у справах Республіки Польща в Україні Пьорт Лукасевич, генеральний консул Республіки Польща у Львові Марек Радзівон, працівники Посольства Республіки Польща в Україні, працівники Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
Біля пам’ятного знака у формі кам’яних плит, які уособлюють десять Божих заповідей, священники провели поминальну молитву.
Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника загиблим на місці розстрілу на Вулецьких пагорбах, а також поставили лампадки до пам’ятного хреста, розташованого поруч.
«Ця трагічна сторінка європейської історії стала одним із перших актів масового терору проти польської інтелігенції на окупованих українських землях, частиною загальної політики нацистської Німеччини щодо знищення інтелектуального потенціалу країни, що міг спричинити спротив окупаційному режиму чи сприяти відродженню національного духу.
Сьогодні на місці трагедії на Вулецьких пагорбах розташований меморіальний комплекс «Пам'ятник убитим львівським професорам».
І ми вшановуємо тих, хто став жертвами тоталітарного режиму, адже історія повторюється: сучасний агресор росія використовує ті ж самі методи боротьби із Україною та Європою.
Маємо бути сильні у нашій єдності перед спільними ворогом та раз і назавжди подолати окупанта.
Аби кожен народ міг вільно жити та працювати на своїй землі!», – зазначила заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула.