У Львові відбувся премʼєрний показ фільму «Лемик. Постріл в обороні мільйонів»

У Львові Відбувся Премʼєрний Показ Фільму «Лемик. Постріл В Обороні Мільйонів» (1)
Стрічка розповідає історію молодого українця, який у 1933 році наважився на героїчний вчинок, щоб світ дізнався про Голодомор.
Напередодні, 23 травня, у Львові презентували історичний фільм «Лемик. Постріл в обороні мільйонів». Історична драма «Лемик» розповідає про події, що сталися у Львові восени 1933 року. Головний герой стрічки – 18-річний студент Львівського університету та член ОУН Микола Лемик – здійснив атентат на представника радянського консуляту, щоб привернути увагу світу до штучного Голодомору в Україні.
«Це фільм про відвагу та самопожертву молодої людини. Про те, як, ризикуючи всім, можна стати голосом мільйонів, яких хотіли змусити мовчати. Дуже важливо, аби молодь сьогодні бачила ці приклади – і брала з них силу для дій. Бо від кожного з нас залежить, якою буде Україна завтра», – заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.
Фільм зняла ГО «Апостольська Чота». Автор сценарію – Тарас Антипович, відомий за фільмом «Чорний ворон» і серіалом «І будуть люди». У головній ролі – актор Назар Бонящук. Над стрічкою працювали оператор Ігор Ковалишин, художники-постановники Людмила Брудна та Олег Божик, звукорежисер Юрій Підцерковний, генеральна продюсерка – Уляна Греділь. Зйомки проходили у Львові, Городку, Комарно, селі Нагуєвичі.
«Чотири роки ми працювали над цим фільмом. Найважчим стало повномасштабне вторгнення — на два з половиною роки довелося відкласти зйомки, бо з’явилися інші пріоритети. Але ми дочекалися наших акторів, які нині воюють на фронті, з новими силами повернулися до справи і завершили фільм. Деяких з них я озвучував просто на передовій», – розповів режисер фільму отець Михайло Греділь.
Творці планують організувати покази в інших містах України, а також доправити стрічку на передову – до військових.
«Цей фільм – не комерційний проєкт. Його створювали волонтери, актори працювали безкоштовно. Але він має величезне значення: показати силу духу українців, донести до глядачів правду про геноцид українського народу і про тих, хто не мовчав», – додав отець Михайло Греділь.
Фільм створили за підтримки Львівської ОВА, Городоцької територіальної громади, а також небайдужих людей. У 2021 році в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на його створення виділили 100 тис. грн.