На Львівщині запрацює унікальний для України реабілітаційний комплекс – «Оаза відродження»

На Львівщині Запрацює Унікальний Для України Реабілітаційний Комплекс – «Оаза Відродження» (1)
Планують, що комплекс почне роботу ще до кінця цього року.
Напередодні, 22 травня, у Львівській ОВА підписали Меморандум про співпрацю і партнерство, який передбачає створення на Львівщині унікального для України реабілітаційного комплексу «Оаза відродження».
Підписантами виступили Міністерство у справах ветеранів України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Благодійна організація «Фундація Розвитку Регіонів» та Благодійний Фонд «Медична Місія».
«Сьогодні ми говоримо не просто про майбутній інфраструктурний проєкт. Ми говоримо про зміну підходів держави до наших Захисників і Захисниць, які, на жаль, отримали дуже тяжкі поранення. У межах реалізації цього проєкту ми, як міністерство, разом з урядом будемо готувати відповідні пакети рішень, які дадуть шанс хлопцям і дівчатам, які постраждали на війні, пройти якісну реабілітацію та повернутися до повноцінного життя. Це унікальний досвід, і ми плануємо розбудувати низку таких центрів по всій Україні. Хочу подякувати команді Львівської обласної військової адміністрації та нашим партнерам з Польщі за підтримку. Адже цей проєкт – флагман, який, я переконаний, стане основою нової системи відновлення. Системи, спрямованої на досягнення ключової стратегічної мети – відновлення кожного Захисника і кожної Захисниці України», – наголосив заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько.
Центр «Оаза відродження» стане простором всебічної підтримки для людей, які пережили важкі фізичні та психологічні травми. Особливу увагу приділятимуть ветеранам та ветеранкам, які потребують довготривалого паліативного догляду, сучасного протезування та фахової реінтеграції в суспільство.
«Особливість Центру в тому, що він поєднуватиме три важливі складові. Паліативний центр для ветеранів – простір, де людям надаватимуть підтримку й гідний догляд в найскладніші періоди життя. Майстерня сучасних протезів, де самі ветерани долучатимуться до створення рішень, які справді відповідають їхнім потребам. Мобільна служба кризового реагування на базі нашої обласної Служби екстреної допомоги – як частина загальноєвропейської системи цивільного захисту.
Створимо комплекс на базі майна Львівської обласної ради в одному з районів нашої області. Плануємо, що запрацює він до кінця цього року», – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький.
Очікується, що щороку в центрі надаватимуть якісну допомогу понад 400 ветеранам та ветеранкам. Фінансування проєкту забезпечить польська сторона. Львівська ОДА готова залучати обласні кошти та підтримку від партнерів.
«Окрема вдячність польським партнерам із фондів «Awangarda» та «Фундація розвитку регіонів», українським благодійним організаціям і команді ENforce, – провідному виробникові протезів, за готовність передавати знання українським спеціалістам.
Львівщина буде першою в державі, де зʼявиться такий комплекс. Невдовзі, на основі нашого досвіду, схожі запрацюють в інших областях.
Нехай цей комплекс справді стане оазою спокою та турботи у пустелі болю, який через напад poсiї змушені переживати наші оборонці», – наголосив Максим Козицький.
У центрі ветерани та ветеранки зможуть отримати психологічну допомогу, пройти індивідуальні та групові заняття з фахівцями, працювати з наслідками ПТСР, брати участь в арт-, аудіо- та анімалотерапії. Передбачили також програми для членів сімей ветеранів та соціальні ініціативи, які сприятимуть інтеграції в суспільство.
Керуватиме центром спільний українсько-польський благодійний фонд «Крок без кордонів», який об’єднує досвід та ресурси польських організацій FUNDACJA ROZWOJU REGIONÓW та FUNDACJA AWANGARDA і українських — БФ «Медична місія» та ветеранського БФ «Повернись в майбутнє».
Особливе значення в центрі матиме протезне виробництво – ліцензований цех, де сучасні протези виготовлятимуть самі ветерани, які пережили ампутацію. Це не лише дасть їм роботу, а й дозволить створювати пристрої, максимально адаптовані до бойових травм. У цьому напрямі Україна співпрацюватиме з провідною польською компанією Enforce Bionic Foot, яка відкрила офіційне представництво в Україні та вже зареєструвала свою продукцію. Компанія буде проводити навчання для українських протезистів і долучитися до побудови технологічної бази реабілітації.
Ще одним компонентом проєкту стане мобільний центр управління кризовими ситуаціями – один із п’яти міжрегіональних хабів медицини катастроф, які створюють у межах грантового проєкту за підтримки Європейської Комісії. Центр укомплектують сучасним обладнанням: від УЗД і дефібриляторів до мобільних амбулаторій, генераторів, систем зв’язку та стерилізаційних установок. Інвестиція у цей напрям становить 400 тисяч євро. Після надходження обладнання у закладі проведуть серію тренінгів для персоналу Центру ЕМД та екстрених служб.
Зазначимо, центр передбачає 150 ліжко-місць для паліативного догляду, створення робочих місць для ветеранів, ветеранок та фахівців і формування цілісної екосистеми підтримки.